Powerbank’i şarj cihazı ile şarj etme

NobodyAnymore

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim 10000 MAH Samsung bir powerbank. Ben bunu şarj cihazı ile daha hızlı şarj edebilir miyim? Çünkü bilgisayar'da gerçekten çok yavaş şarj oluyor. Powerbank değerleri ise input 5.0 V - 2.0 A, output 5.0 V - 1.5 A. Ben buna input değerinde bir şarj aleti ile mi yoksa output değerinde bir şarj aleti ile mi şarj etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim 10000 MAH Samsung bir powerbank. Ben bunu şarj cihazı ile daha hızlı şarj edebilir miyim? Çünkü bilgisayar'da gerçekten çok yavaş şarj oluyor. Powerbank değerleri ise input 5.0 V - 2.0 A, output 5.0 V - 1.5 A. Ben buna input değerinde bir şarj aleti ile mi yoksa output değerinde bir şarj aleti ile mi şarj etmeliyim?
İnput giriş demek yani powerbank ı şarj edeceğiniz MAX değer bu 2.0A değerinde 5 V İle şarj ederseniz çok daha hızlı şarj olur.
PC en fazla 0.5 A verir 4 kat fark var.

İnput şarj olma gerilimi ve akım değeridir. Yani 5 Volt 2 Amper çıkışlı bir şarj aleti kullanırsanız, göreceli olarak daha hızlı şarj edebilirsiniz. Eğer standart bir USB 2.0 çıkışından şarj ediyorsanız 0.5 Amper akım ile şarj etmiş olursunuz. Düzgün bir adaptörle 3-4 kat daha hızlı şarj etme şansınız var standart USB 2.0 ile kıyaslandığında. USB 3.0 üzerinden şarj ediyorsanız şarj süreniz yaklaşık olarak yarı yarıya kısalır eskisine göre.

Beyler benim powerbank 2.4A kadar destekliyor. Syrox şarj cihazı var alsam bir sorun çıkarır mı? 2.0A ile 6 saat dolduruyor fakat 2.4A ile 4 saat falan doluyor yazıyor özelliklerinde. Hangi şarj cihazını önerirsiniz?

Input değerlerine bakarak bir şarj aleti kullanmalısın dostum. Bilgisayara kıyasla normal bir şarj aleti cihazı daha çabuk dolduracaktır.

Ben Sunix markalı cihazı 50 TL aldım. Quick 3.0 Charger destekli kullanıyorum. LG adaptör ile 6 saate dolduruyordum. Yeni adaptör ile 4 saate doluyor. LG adaptörü ile doldururken adaptör ısınırdı hemde çok şimdi aldığım o kadar el yakacak ısınmıyor ve iyi dolduruyor. Marka için 30 ile 40 TL fazla veremem işimi görüyor mu görüyor. Ne ucuz ne pahalı alacaksın arkadaşım.

Geri
Yukarı