PowerBoost PSU nasıldır?

Akif1606

Hectopat
Selam 2 ay önce bir sistem topladım ve PSU: Power Boost 550 W Power Supply Psu ve Fiyatları - Hepsiburada.com

Galiba hata yapmışım :( yorumlar hep bunu gösteriyor yok patlar falan açıkcası benim içime de kurt düştü acaba sıkıntı yapar mı? PC'ye çok yüklenmiyorum. Oynadığım oyunlar Valorant-CS-LoL tarzı rekabetçi oyunlar. Acaba sıkıntı yapar mı?

Selam 2 ay önce bir sistem topladım ve PSU: Power Boost 550 W Power Supply Psu ve Fiyatları - Hepsiburada.com

Galiba hata yapmışım :( yorumlar hep bunu gösteriyor yok patlar falan açıkcası benim içime de kurt düştü acaba sıkıntı yapar mı? PC'ye çok yüklenmiyorum. Oynadığım oyunlar Valorant-CS-LoL tarzı rekabetçi oyunlar. Acaba sıkıntı yapar mı?

Patlama gibi olaylar, eğer çok elektrik kesintiniz yoksa olmayacaktır diye düşünüyorum ama kesinlikle önerdiğim bir PSU değildir.

Ben 250w Powerboost psu kullanıyorum Osmaniye'de belediye ve TEDAŞ sağolsun sürekli elektrik kesintisi oluyor çok büyük sıkıntı olmaz umarım.

Peki neden önermiyorsunuz? Yani tanıdıklarınızın veya sizin başınıza bir olay mı geldi?
Benim başıma geldi.

Everest süper (!) PSU yandı. Odam duman altı oldu. Saatlerce duman kaldı, anca temizleyebildim camları açıp.

İçinde kullandıkları kapasitörler kalitesiz. Patlamaya müsait.

Kullandıkları trafomsu cihaz (ismini tam hatırlayamadım) dandik.

Aktif PFC yok.

Böyle gider liste. Dandik PSU. Mümkünse akım korumalı priz ve UPS kullanın. Hiç olmazsa biraz daha kullanırsınız patlamadan önce.

Benim başıma geldi.

Everest süper (!) PSU yandı. Odam duman altı oldu. Saatlerce duman kaldı, anca temizleyebildim camları açıp.

İçinde kullandıkları kapasitörler kalitesiz. Patlamaya müsait.

Kullandıkları trafomsu cihaz (ismini tam hatırlayamadım) dandik.

Aktif PFC yok.

Böyle gider liste. Dandik PSU. Mümkünse akım korumalı priz ve UPS kullanın. Hiç olmazsa biraz daha kullanırsınız patlamadan önce.
Akım korumalı dediğiniz kırmızı butonlu prizler ise onlardan kullanıyorum.

Powerboost genellikle önerilen markalardan değildir, kaliteli de değil zaten.

Ancak bu iş biraz şans işi, 6 ay önce sistem topladım. Elimde güç kaynağına verecek çok az para kalmıştı bu yüzden Versatile diye ilk kez duyduğum bir markanın 500W PSU'sunu aldım.

Aldığım günden beri günde saatlerce sisteme yük bindiren oyun oynuyorum, üstelik bulunduğum yerde günde 3-4 kez kısa zamanlı (genellikle gidip anında geliyor) elektrik kesintileri yaşanıyor. Buna rağmen hiçbir sorun yaşamadım henüz.

Hocam, PSU konusu daha ciddi bir konu. Bu durumda ben diğer ekipmanlardan para kısar iyi bir PSU alırım. Bütün sistem buna emanet. Örnek olarak Hadron marka klavye, mouse alabilirim. Bozulur atarım. Fakat PSU asla eve sokmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı