PowerColor Fighter RX 6500 XT alınır mı?

rimurunava

Centipat
Daha fazla  
Soru başlıktan da anlaşılıyor. 0 ekran kartı alacağım çünkü ailem ikinci el almamı istemiyor. RX 6500XT almaya karar verdim. PowerColor diğer modellerden 600-700TL daha ucuz olduğu için gözüme çarptı. Sizce alınır mı?

Soru başlıktan da anlaşılıyor. 0 ekran kartı alacağım çünkü ailem ikinci el almamı istemiyor. RX 6500XT almaya karar verdim. PowerColor diğer modellerden 600-700TL daha ucuz olduğu için gözüme çarptı. Sizce alınır mı?
600 lira daha ucuz diye GDDR'dan kısılmış 64 bit model bir ekran kartı da alınmaz gibi hocam. Sapphire ve Asus'un modellerine göz atmanızı öneririm, yanlış hatırlamıyorsam Sapphire'nin soğutma stiline de iyi diyorlardı.

RX 6500 güncel olarak kesinlikle alınmaz. İkinci el RX 6600'e yönelin, aileniz istemiyor diye bu kartı almanız mantıklı olmaz ya da 2 bin daha üstüne koyup 6600'ün sıfırını almalısınız.

Aynısının MSI marka olanı daha ucuz.
Yerinizde olsam ailenizi 2. el için ikna etmeye bakardım.

600 lira daha ucuz diye GDDR'dan kısılmış 64 Bit model bir ekran kartı da alınmaz gibi hocam. Sapphire ve ASUS'un modellerine göz atmanızı öneririm, yanlış hatırlamıyorsam Sapphire'nin soğutma stiline de iyi diyorlardı.

Hocam GDDR'ı kısılmış derken anlamadım açıklar mısınız?

RX 6500 güncel olarak kesinlikle alınmaz. İkinci el RX 6600'e yönelin, aileniz istemiyor diye bu kartı almanız mantıklı olmaz ya da 2 bin daha üstüne koyup 6600'ün sıfırını almalısınız.

Hoca bütçem sınırlı olduğundan 2000TL üste çıkmam zor, karttan abartı beklentilerimde yok, yine de alınmazsa bu bütçede neye yöneleyim?

Hocam MSI olan ara toplamla 4839 oluyor, bende ilk onu düşünmüştüm.

Hoca bütçem sınırlı olduğundan 2000TL üste çıkmam zor, karttan abartı beklentilerimde yok, yine de alınmazsa bu bütçede neye yöneleyim?

Hocam MSI olan ara toplamla 4839 oluyor, bende ilk onu düşünmüştüm.

Hocam 40 lira verip Prime abonesi olunca fiyat 4029 liraya düşüyor. Siz Prime abonesi değilsiniz sanırım.
Üstelik abonelik boyunca hiçbir alışverişinizde kargo ücreti ödemiyorsunuz. Ara sıra abonelere bedava oyunlar dağıtılıyor. Amazon Prime Video'yu ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Düşünün Netflix bile 100 lirayken Prime Video ve diğer ayrıcalıklar çok iyi. Daha birçok ayrıcalık var.

Ucuz model üreticileri ekran kartı modellerini oluştururken çekirdek sayısını azaltabiliyor, şekline göre değiştirebiliyor ya da kendi soğutma modellerini yapabiliyor. Bu tarz etkenlerden dolayı daha çok bilindik üreticilere ve kaliteli olabilecek üreticilere yönelmek daha mantıklı olur.

Hocam 40 lira verip Prime abonesi olunca fiyat 4029 liraya düşüyor. Siz Prime abonesi değilsiniz sanırım.

Evet değilim, daha önce Prime ile alışveriş yapmadım o yüzden haberim yoktu, dediğinizi deneyeceğim teşekkürler. Bayağı bir araştırdım, sanırım bu bütçede önerilebilecek başka kart yok yine de biraz bekleyeceğim.

Geri
Yukarı