PowerColor HD 7870 PCS+ mı ASUS GTX660 DirectCU II O.C. mi ?

Dağhan

Hectopat
Yer
Mersin
Merhabalar arkadaşlar. Bugünlerde ekran kartları konusundaki 2. konum bir sakıncası yoktur inşallah :D Ancak araştırma yaparak almak gerekir ve sizlerin yorumu benim için önemli. Şimdi başlıktan da görülebileceği üzere PowerColor HD 7870 PCS+ ile Asus GTX660 DirectCU II O.C. arasında kaldım.

ASUS: VATAN COMPUTER - ASUS - GTX660 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

PowerColor: VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD7870 PCS+ GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran kart

Techpowerup ve Anandtech'de yaptığım karşılaştırmalara göre HD 7870 daha performanslı. Ancak Sapphire ve Powercolor markalarında HD7850 ve 7870 kartlarında siyah ekran sorunu başgöstermiş. Her üründe değil tabiki ama riske girip almaya değer mi bilmiyorum.

Asus dediğim gibi performans olarak biraz daha geride ancak Asus kalitesi, DirectCU soğutması ve servis desteği sebebiyle Asus da kafamın içinde dolanıp duruyor.

Asus bütçeyi birazcık aşıyor ama kasadan kısabilirim onun için.

Sizler ne dersiniz? Her yorumu değerlendireceğim ancak özellikle Recep Baltaş'ın yorumunu bekliyorum çünkü bu siyah ekran sorunu ile ilgili araştırma yapacağından bahsediyordu.

Teşekkürler şimdiden.

Asus 660 Ti alacağına, Zotac 660 Ti al. Aradaki farkı O.C ile kapatamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi seçtiğin GTX 660 Ti hem performans olarak HD 7870'den önde, hem de seçtiğin marka kalite olarak ayrıca OC olarak önde. Şimdi HD 7870 ASUS mu almalıyım, yoksa GTX 660 Ti Powercolor mu deseydiniz hadi ne ise. Anak bu durumda GTX 660 Ti öne geçiyor. Çünkü performans olarak önde ayrıca seçtiğin soğutucu sayesinde OC yaparak daha da fark açabilirsin.

Asus 660 Ti alacağına, Zotac 660 Ti al. Aradaki farkı O.C ile kapatamazsın.

Ne demek istediğini anlayamadım OC ile kapatmak derken GTX 660 Ti zaten standart hız olarak HD 7870'i geçiyor. ;)

Arkadas Asus' a O.C yapsa bile Ti' ye yetisemez gosterdiği kartlardan. Ama Zotac 660 Ti ile hem hesaplı hemde bayağı performanslı ürün almış olur. Ayrıca gösterdiği Asus 660' ın normal versiyonu Ti degil.

HD 7870'e ASUS ile OC yapsan düz GTX 660'ı geçer. Şimdi sadece 1 tane benchmark paylaşıp da öyle değil demeyin! Öyle.

Öncelikle yorumlar için teşekkür ederim. Zotac GTX660 Ti'a da baktım, yanlışım varsa düzeltin, çekirdek hızı boost olarak 1006. Asus GTX660 O.C.'nin ise ( Ti değil) çekirdek hızı 1058. Bu durumda Asus daha avantajlı olmuyor mu ?

Mimari farkları var, normal 660 ile Ti versiyonunu karıştırmayın! Tıpkı GTX 560 ile GTX 560 448 Core gibi.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı