Powercolor R9 280X Isınma Sorunu

Monolist33

Hectopat
Yer
Adana
2. El Powercolor R9 280X model ekran kartı almış bulunmaktayım, ilk başta çok ısınıp bilgisayarı kapatıyordu, ardından macun yeniledim ve şuan da Aida64 programı ile stress testi yaptığımda maksimum 90 derecede sabit ve fan hızı ise %58' de sabit kalıyor boşta ise 40-45 derece arası değişiyor ve fan hızı %20' de otomatik ayarda. Ekran kartını iade etme şansım hala var 640 liraya aldım, değerler normal mi değilse pazartesi geri kargolayıp iade edeceğim ve kartta coil whine sorunu bulunmakta. Beni pek rahatsız etmiyor ama var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:

Core İ5 2500
Corşair VS 550
Corsair 1333 MHz RAM
1 Tb HDD

Kasada ise 5 adet ekstra fan bulunmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Macununu daha dün sıfır sürdüm şuan da far cry 4 de 74 dereceyi geçmedi stres testlerinde ise maksimum 80-81' i buluyor senin ekran kartına göre normal o zaman.
Aynen endişelenmenize gerek yok sıcaklık gayet doğal. Bazı zamanlar ben 92 dereceleri gördüm mersin sıcağında. :D

Aynen endişelenmenize gerek yok sıcaklık gayet doğal. Bazı zamanlar ben 92 dereceleri gördüm mersin sıcağında. :D
Adana sıcağı daha fena nem var nem :)
Satan kişi coil whine yok diye sattıysa iade et ama bu konu geçmediyse kart sağlam güle güle kullan. Zaten amd eski serilerinde coil whine olmayan kart çok nadirdir, bende de 7870xt vardı bana sağolsun keman çalıyordu 3 sene beraber romantik takıldık onunla
Satan kişi neyin ne olduğunu pek bilmeyen birisi bana sadece pubg orta ayarda maksimum 70 75 dereceyi görüyor azda olsa fan sesi var dedi. Lakin coil whine seside normal moda alınca bayağı azaldı zaten, bi sıcaklık sorundu benim için oda 200 mHz o.c modunda olunca fazla ısınması normalmiş, iyi ki farkettim. Yardımınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı