PowerColor RX 6600 XT Red Devil FurMark sonuçları normal mi?

6000 serilerinde hotspot değerleri genelde yüksek olur ufak bir underclock ile çözülebilir.

Vallahi hocam eğer bir oyuna girip tüm ayarları düşüğe alıp ama yere bakarsanız 1000 FPS alacağınız için ekran kartı kullanılmış olacak ve bu sayede ısınacaktır gene de haklısınız sıcaklık etkilenir ama maksimum 2-4 derece.
Ya da fan hızını arttırıcam mecbur %65 falan.

6000 serilerinde hotspot değerleri genelde yüksek olur ufak bir underclock ile çözülebilir.

6000 serisinin hotspot değerinin yüksek olduğunu nereden çıkardınız? Yok öyle bir şey.

Ben size örnek vereyim bende bir tane RX6600 var hotspot 75 derece, bir tanede 6700XT var onunda hotspot 90 derece, Pulse olmasına rağmen.

Hot spot ile GPU sıcaklık farkı 25 dereceyi geçmemeli, bu tüm kartlar için geçerli, buradaki sorun 110 olması değil, aradaki 43 derecelik fark.

6000 serisinin hotspot değerinin yüksek olduğunu nereden çıkardınız? Yok öyle bir şey.

Ben size örnek vereyim bende bir tane RX6600 var hotspot 75 derece, bir tanede 6700XT var onunda hotspot 90 derece, Pulse olmasına rağmen.

Hot spot ile GPU sıcaklık farkı 25 dereceyi geçmemeli, bu tüm kartlar için geçerli, buradaki sorun 110 olması değil, aradaki 43 derecelik fark.
Daha öncesinde kartı bu konuda gönderdim normal dediler.

RED Devil 6600XT' lerde bu kronik. Hotspot yüksek çıkmakta. Ancak şöyle de bir husus var. Sorunlu bir durum olsaydı fanlarda Hotspot' un sıcaklığına paralel olarak artması gerekecekti. 2 yıldır da sorunsuz kullandığını söylüyorsunuz. Sensör hatası da olabilir. Kuvvetle muhtemel kullanacağınız süre içerisinde de problem yaşamayacaksınız.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı