Powerline İşe Yarar mı?

Makaleler
82
Yer
ε
Kullandığım masaüstü bilgisayarım Tp-Link VR600 VDSL modeme epey uzakta olduğundan geçen yıl 5 GHz uyumlu Dark Rangemax AC1200 kablosuz adaptör aldım. Turknet 75 MBPS telefon internet hızında bir sorun yok fakat masaüstü bilgisayarımın bağlantısı 4 çizgi çekim mesafesinde olmasına karşılık yüksek ping, ara sıra kopma ve üçte iki hız almaktayım.

Baştan belirteyim modemden bilgisayara ethernet kablosu çekmeyi düşünmüyorum. Şimdi soruma geleyim kullandığım modem ve masaüstü bilgisayarım çoklu prize bağlıyken alttaki gibi bir Powerline adaptör alsam bağlanamama durumu olur mu? Üstte yaşadığım sorunlar çözülür mü? Başka bir öneriniz varsa yazabilirsiniz. Bütçem 200-300 ₺ arasıdır.

Bilgisayarının sistemini tam olarak söylesen daha açıklayıcı bir şekilde yardımcı olabiliriz.
Bu bilgileri vermek için sistemin pek bir önemi yok.

Neden LAN kablosu ile bağlantı yapmıyorsunuz ?
Size tavsiyem İstediğiniz ölçüde CAT6 kablo alıp kablolu bağlantı yapmanız.

@Jira çoklu priz kullanımdan, evin elektrik tesisatına kadar bir takım sorunlar yaşanabiliyormuş. Evin elektrik tesisatına uygun mu hiçbir fikrim yok. Çoklu priz kullanmaktan başka çarem de yok. Daha önce hiç tecrübe etmedim deneyip görmek için kolaylıkla birisinden ödünç alınabilecek bir ürün değil. Çevremde kullanan pek yok. Alacaksam olası bir sorunda ürün iadesinde sorun çıkartmayacak bir yerden almam gerekecek.

Ben de Playstation 4'ümün kablosuz bağlantı performansı çok iyi olmadığı için powerline (TP-LINK TL-PA4010KIT) aldım. İki adaptörü de çoklu ve akım korumalı priz ile kullanıyorum ve herhangi bir sorun yok. Aralarındaki mesafe yaklaşık 10 metre.
Ancak bu sizde %100 bir sorun olmayacağı anlamına gelmez.

Dediğiniz gibi, kolaylıkla iade edebileceğiniz bir yerden alıp kullanılabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı