PowerLine veya mesh önerisi

Mertrix

Hectopat
Merhaba.

Evimde 100Mbps fiber internet var fakat odam modeme çok uzak olduğu için sağlıklı bir bağlantı sağlayamıyorum. Evin ortasından kablo da çekmek istemediğim için PowerLine veya mesh alacağım. İkisinin farkını tam olarak bilmiyorum. 1.5k TL geçmeyecek cihaz önerilerinizi bekliyorum. Ek olarak hızım ne kadar düşer? Bir bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

4 Sene önce TP-Link'in powerline'ını aldım. Öncelikle Duvar üzerinde takamayacaksanız almanızı tavsiye etmiyorum, uzatma kablolarıyla sıkıntılı çalışıyor Powerline. Zaten ürün bilgilerinde de yazar bu bilgi. Ancak duvardan duvara takınca gayet iyi çalıştığını söyleyebilirim.

4 Sene önce TP-Link'in powerline'ını aldım. Öncelikle Duvar üzerinde takamayacaksanız almanızı tavsiye etmiyorum, uzatma kablolarıyla sıkıntılı çalışıyor Powerline. Zaten ürün bilgilerinde de yazar bu bilgi. Ancak duvardan duvara takınca gayet iyi çalıştığını söyleyebilirim.
Planım şöyle. Salonda modemin bağlı olduğu bir priz var. Powerline prizli versiyonunu alıp modemi de powerline'a takacağım. Sonrasında odamda direkt prize takıp ethernet kablosu ile bilgisayarıma bağlayacağım. Birde ürün öneriniz varsa paylaşır mısınız?

Bu ürünün diğer ürünlerden farkı nedir peki?
TP-link dışında bildiğim Zyxel markası var, bunlar dışındaki markaları bilemediğim için kalitesi konusunda çok emin konuşamam.
TP-Link bağlantı konusunda deneyimli bir firma yaptıkları başka ürünleri de deneme fırsatım oldu. Ben kalitesinden memnunum. Diğer ürünleri ile MBPs veya port dışında herhangi farkı bulunmuyor sanırım.

TP-link dışında bildiğim Zyxel markası var, bunlar dışındaki markaları bilemediğim için kalitesi konusunda çok emin konuşamam.
TP-Link bağlantı konusunda deneyimli bir firma yaptıkları başka ürünleri de deneme fırsatım oldu. Ben kalitesinden memnunum. Diğer ürünleri ile MBPs veya port dışında herhangi farkı bulunmuyor sanırım.
Gönderdiğiniz model wifi yaymıyor sanırım. Hem prizli hem wifi yayan ve hız - ping konusunda üzmez dediğiniz bir ürünü alabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı