PowerPC SMBIOS'u Hackintosh için kullanılır mı?

566156

Kilopat
Makaleler
19
Ben Hackintosh hakkında makaleleri okurken PowerPC SMBIOS ile alakalı yazılar da okudum. Mesela şurada yazıyor.

iMac4,1 öncesi PowerPC işlemci ailesisine sahip olduğundan dolayı OpenCore desteği bulunmamaktadır bu yüzden 4,1 öncesi SMBIOS'lar tabloda bulunmamaktadır.

Clover ya da önceki bootloader'lar destekliyor mu o zaman? Desteklese bile kullanılamaz diye düşünüyorum. Sonuçta Hackintosh genelde Intel/AMD sistemlere kuruluyor.

Ama eğer destekliyorsa PowerPC'li Mac'lere Hackintosh yapabilir miyiz anlamadım. Bir de destekliyorsa yapamayacağımızı düşünüyorum çünkü PowerPC desteği kesildi uzun yıllar önce. Intel için kodladılar Mac OS X'i. Eee o zaman ne işe yarayacak bunlar?

@tristessehivernale @Kleyn @claus @Setsuna Yuki

Şu sıralar macOS kategorisinde Sosyal dışı link çok gözüme takılıyor. Aynı konuyu daha önce açılmış zaten, aklında bulunsun:

Ayrıca soruna gelecek olursak, paylaştığın bağlantının kaynağında dediğin hakkında en ufak bir şey yazmıyor. Eğer bakacak olursan:

Şu sıralar macOS kategorisinde Sosyal dışı link çok gözüme takılıyor. Aynı konuyu daha önce açılmış zaten, aklında bulunsun:

Ayrıca soruna gelecek olursak, paylaştığın bağlantının kaynağında dediğin hakkında en ufak bir şey yazmıyor. Eğer bakacak olursan:
iMac spoiler'ı içinde yazılmış hocam.

Bu tarz şeyler ile vakit kaybetme.
Bilgi olsun diye hocam.

Ben hala attığım ana kaynak linkinde bahsi geçen kısmı göremedim ama...
O konudaki listeden bagimsiz o belirtilen, ben yazmistim konuyu. OpenCore'un destek listesinde PowerPC destegi gecmedigi icin ufak bir aciklama olarak belirtmistim.

Ek olarak surada desteklenmedigi yaziyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı