Powershell.exe virüsünü nasıl temizlerim?

554329

Centipat
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese.
Windows güncellemesi yaptıktan sonra bilgisayarımı kapattım 10 gün falan açmadım ancak açtığımda powershell.exe bir bayağı çalıştı. 1 dk filan CPU %100 oldu sonra gitti, tarama yaptım temiz diyor bu Windows güncellemesinden mi kaynaklı bir şey normal mi yani bunun çalışması açılışta arka planda çalıştı sayfa olarak çalışmadı. Malwarebytes Hitman Pro'da da bir şey yok ancak powershell.exe dosyası iki dizinde de var(hatta diğer tüm dosyalar da diğer dizindekiyle aynı yani) bir tane burada C:\Windows\syswow64\windowspowershell\v1.0\powershell.exe
Diğeride burada.
C:\Windows\system32\windowspowershell\v1.0\powershell.exe
Araştırdığımda 32 Bit PC olanlarda SysWOW da 64 Bit'te System 32'de ama bende her iki dizindede var bu sorun mu normal mi bilmiyorum.
Denetim Masası kontrol edildi bilmediğim program yok uygulamalarda kontrol edildi.
Galiba bu virüs olunca banner reklam veya Google sekme sayfalarında açılıp kapanma ya da powershell.exe çalışan mavi ekran ama bende de 3 saat filan kullandım böyle bir şey yoktu. PowerShell zararlı betik falan diyorlar, nelere bakmam lazım? Virüsü tespit etmem için varsa yoksa bunun çalışması Windows güncellemesinden dolayı mı çalıştı açılışta?
Not: PC Windows 10 Pro 64 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı