PoyrazNet'te oyun sunucularına bağlanılmıyor

yiits

Centipat
Daha fazla  
PoyrazNet 100Mbps internet kullanıyorum.
İnternetimi değiştirdiğim ilk günden belli ETS 2 Truckers MP sunucusu ile bağlantı sorunu yaşıyorum.
Uzun süre sonra aynı sorunu Rockstar ile de yaşamaya başladım.
Mobil veri ile bağlandığımda herhangi bir sıkıntı yok bu yüzde sorunun ev interneti ile ilgili olduğundan eminim ayrıca kaliteli VPN kullandığımda da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum fakat bunlarda sınırlı imkanlar olduğu için kalıcı çözüm değil maalesef.
Normal kullanımda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum sadece belli başlı oyunlarda bu sorun var, nasıl çözebilirim?
Müşteri hizmetlerini aradığımda bir türlü derdimi anlatamadım.

Hız testi sonucu:
image.png

ETS TruckersMp sunucu hatası:

image.png

Rockstar Hatası:

image.png

PoyrazNet 100Mbps internet kullanıyorum.
İnternetimi değiştirdiğim ilk günden belli ETS 2 Truckers MP sunucusu ile bağlantı sorunu yaşıyorum.
Uzun süre sonra aynı sorunu Rockstar ile de yaşamaya başladım.
Mobil veri ile bağlandığımda herhangi bir sıkıntı yok bu yüzde sorunun ev interneti ile ilgili olduğundan eminim ayrıca kaliteli VPN kullandığımda da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum fakat bunlarda sınırlı imkanlar olduğu için kalıcı çözüm değil maalesef.
Normal kullanımda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum sadece belli başlı oyunlarda bu sorun var, nasıl çözebilirim?
Müşteri hizmetlerini aradığımda bir türlü derdimi anlatamadım.

Hız testi sonucu:
Eki Görüntüle 1685132

ETS Truckers MP sunucu hatası:

Eki Görüntüle 1685133

Rockstar hatası:

Eki Görüntüle 1685131

Online işlemlere girip güvenli internet ayarını kapatıp tekrar deneyin 2. tahminim ise modemin güvenlik duvarı engelliyor olabilir.

Güvenli internet kapalı.
Bende modemden kaynaklı olabileceğini düşünüyorum fakat nasıl anlayabilirim eğer ki böyle ise.

Modem arayüzüne girip güvenlik duvarı ayarını düşük olarak ayarlayın ve tekrar deneyin.

Mesela bende Vodafone H300 modem var güvenlik duvarı yüksek oldu mu bende de mağaza indirme yapmıyor.

resim_2023-02-28_163645410.png

Modemi kapatıp açın işe yaramaz ise resetlemeyi deneyin.

Açıp kapatmakla ilgili olduğunu düşünmüyorum sorun 4-5 aydır var.

Modem arayüzüne girip güvenlik duvarı ayarını düşük olarak ayarlayın ve tekrar deneyin.

Mesela bende Vodafone H300 modem var güvenlik duvarı yüksek oldu mu bende de mağaza indirme yapmıyor.

Eki Görüntüle 1685157

Güvenlik duvarı kapalı ama yine olmadı.

Açıp kapatmakla ilgili olduğunu düşünmüyorum sorun 4-5 aydır var.

Güvenlik duvarı kapalı ama yine olmadı.

Bu sorun 4-5 aydır var ise dosyalarınızı saklayıp bilgisayarınıza format atmayı deneyin.
Daha önce bu sorunu yaşayan bir kullanıcı bu şekilde çözmüş.

Yakın zamanda bende GameLoop'un Web Sitesine ve Sunucularına bağlanamıyordum.
Her türlü şeyi denedim olmadı bilgisayarı formatladıktan sonra sorunum çözülmüştü.

Bu sorun 4-5 aydır var ise dosyalarınızı saklayıp bilgisayarınıza format atmayı deneyin.
Daha önce bu sorunu yaşayan bir kullanıcı bu şekilde çözmüş.

Yakın zamanda bende GameLoop'un web sitesine ve sunucularına bağlanamıyordum.
Her türlü şeyi denedim olmadı bilgisayarı formatladıktan sonra sorunum çözülmüştü.

Daha önce formatta attım ancak sorun yine çözülmedi.
Sorunun 4-5'dır olmasının sebebi o tarihte internetimi değiştirmem ondan önce böyle bir sorun yoktu.
Bir de belirttiğiniz kullanıcıda internet hiç yokmuş gibi algılıyor bende giriş dahil yapabiliyorum fakat diğer oyuncular yüklendiği anda serverden kickleniyorum ETS 2 için, Rockstar'da hiç açılmıyor.

Geri
Yukarı