Pprq7 Trojan Temizleme

Yadro

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır bilgisayarımda sanırsam virüs bulunduruyorum. Bazı aplikasyonlarda (örn. Nvidia NOW, Krunker.io) gibi oyun,uygulamalarda bu sorun var. Sorunum ise nereye tıklasam Google açılması ve pprq7 uzantısıyla başlayan bir siteye yöneltmesi. Pop-Up gibi bir şey. Arada Google açılıyor, arada Trendyol.

Sorunu çözmek istememin nedeni ise :
Nvidia NOW kullanmak istiyorum, fakat uygulamanın herhangi bir yerinde sıkıntı olmamasına rağmen, sağ üstteki ''Giriş Yap'' butonuna bastığımda, nereye tıklarsam tıklayayım, bu pop-up çıkıyor. Yardım ederseniz sevinirim, Nvidia Now kullanmak istiyorum.

Malwarebytes ile tam tarama yapın eğer zararlı yazılım çıkarsa, onların hepsini temizleyin.

Daha sonra Kaspersky kurun ve tam tarama yapın, orada da zararlı bir şey çıkarsa temizleyin. Antivirüs programını silmeyin, bilgisayarınızda kalsın.

Sanırım böyle gözüküyor tarama sonucu.
Ayrıca xml.oceanreefs.xyz diye bir pop-up daha var. Google'de herhangi bir yere tıkladığımda sayfa açılıyor. Ama onu bir reklam engelleyici tarafından engelledim.

''xml.oceanreefs.xyz'' sadece tarayıcıda ''pprq7'' ise bilgisayarda herhangi dosyalarda oluyor.

1578818169869.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı