PQUEEN-ULTRA sistem vs JAHO-DIAMOND sistem

RX 6600XT sistem daha iyi ama RTX avantajından dolayı ben 3060 seçerdim.

R5 5600X ve 6600XT olan daha iyi gibi duruyor. Oyunlarda performansı daha fazla olur, ekran kartları denk sayılır ancak işlemcide 5600x çok daha iyi aradaki fiyat farkı da onun yüzünden zaten.

İşlemci bakımından jaho önde
Anakart bakımından jaho önde
Ekran kartları denk gibi bir şey ama PqueeN RTX avantajından bir tık önde denilebilir(bence denk kartlar)
SSD'ler aynı
RAM'ler arasında ki farkı bilmiyorum ama denk olduklarını düşünüyorum.
Kasalarda Spec Delta'yı oldum olası sevemedim o yüzden kasaları pas geçiyorum.
Güç kaynakları da denk debilebilir, biri öbüründen iyidir ama ikisi de fazlasıyla iş görecektir diye düşünüyorum.
Eğer ille RTX olsun kafasında biri değilsen jaho sistemi daha önde, ama illa RTX diyorsan zaten el mahkum PqueeN sistemi almalısın.

3060ti>RX660xt>3060
RX 6600 XT kartı markalara göre incelemesinde ısınma ve ses değerleri ASUS rog>msı>gigabyte>>en son Sapphire oluyor.
Moleculepc ve Sinerji de donanım seçilebiliyor. R5 3600'lü sistemleri 1000TL yakın fark ile 5600X e yükseltip bakabilirsiniz. Bunlar bilmeniz gerektiğini düşündüklerim.

Sinerji buna bakabilirsiniz. Attıklarınıza kıyasla SSD okuma hızı biraz düşük, sorun değil. Güç kaynağı tartışılır, değiştirirseniz iyi olur diyenler çok. Ama en iyisi bu sistem.

3060ti>RX660xt>3060
RX 6600 XT kartı markalara göre incelemesinde ısınma ve ses değerleri ASUS rog>msı>gigabyte>>en son Sapphire oluyor.

Hayır. 40DB değerlendirmelerinde durum bu şekilde, ayrıca Powercolor'ı hiç yazmamışsın.

Screenshot_1.jpg

Geri
Yukarı