Precision T3500 Sistemde Bazı Değişiklikler Yapmak istiyorum

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 3B
G

Gamiurams

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar.

Benim sistemim
Precision T3500 Tower İş İstasyonu Masaüstü Bilgisayarı Ürün Ayrıntıla | Dell

Şimdi bu sistem bana hediye olarak yaklaşık fiyata 4000TL civarında. Bana bu sistem yazın öğrendiğim Autocad Solidworks gibi çizim programları öğrendiğim için alındı. Bu sistem belki bileniniz vardır normal bir bilgisayar değil iş istasyonu yani iş üzerine kurulan bir makina çizim vs. için Fakat alan kişi amcam olduğu için bilgisayar konusunda en ufak bir bilgisi olmadığı için aldığı yerde adamlara sorup bunu almış. Bence büyük bir kazık yediğimizi düşünüyorum çünkü sistem gerçekten çok (Benim için).

Neden diye sorarsanız içindeki...
En iyi ben size sistemin özelliklerini yazayım.

Anakart:

İşlemci:

Ekran Kartı: GDDR3

RAM:
Arkadaş gördüğünüz gibi sistem böyle. Lütfen ama bana sistemi sat elinden çıkar demeyin çünkü uzun bir süredir ürünü internete ilana verdim çok kişi baktı fakat kimse almak istemiyor bu yüzden bende bu bilgisayarla yaşamaya karar verdim.

Bu yüzden ben oyun oynadığım için bir kaç değişiklik yapmak istiyorum internette bir sitede sistemin oyunları kaldırıp kaldırmayacağını gösteren bir site var bende oradan baktım aşağıdaki resimde gösterdim

Gördüğünüz gibi Crysis 3'ü ekran kartı hariç hepsini kaldırıyor bu yüzden ekran kartını değiştirmek istiyorum bütçem 300 - 400 TL civarında genel olarak aklımda NVIDIA ekran kartı var çünkü sistem intel olduğu için daha uygun gördüm. Aranızdan bazıları amd'dede iyi olur diyecektir eminim fakat bende biliyorum ama sistem NVIDIA ile geldiği için NVIDIA düşünüyorum. Ama eğer performans bakımından amd daha üstünse amd alabilirim. Fakat ben bu sistemde gene çizim yapmaya devam edeceğim ama oyunda oynacağım ona göre seçerseniz sevinirim. Benim aklımdakini aşağıda verdim yorumlarınızı bekliyorum.

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX560 Ti DirectCU II GDDR5 1GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

Bilgisayarın oldukça iyi bir bilgisayar. Sadece ekran kartın oldukça düşük. Bu sistemde bu ekran kartı ile oyun zaten mantıklı değildir. Ancak iyi bir ekran kartı ile sistem çok iyi çalışacaktır. Sistemin stabilitesi açısından NVidia tabanlı ekran kartlarından tercih etmelisin. Üst seviye QUADRO ekran kartı ile upgrade yapabilirsin ancak oldukça pahalıdır. Ancak çizim ve render işlerin için de bir bakıma gereklidir. Şimdilik GTX 660 veya mümkünse GTX 680 bu siteme yakışacaktır.

GTX 660 - TeknoFiyat

GTX 560 Ti ölü bir kart. Yeni nesil olan GTX 660'ı alın. Kasanın resimlerini çeker misin. Yeni alacağın kart sığmayabilir.

Buyur fakat sığmayacak gibi özelliklede Asus kartlar. Benim kartın yerini gösterdim zaten ufak bir kart benimki fakat zotac kartları oldukça ufak belki sığabilir.

- - - Güncellendi - - -

Bilgisayarın oldukça iyi bir bilgisayar. Sadece ekran kartın oldukça düşük. Bu sistemde bu ekran kartı ile oyun zaten mantıklı değildir. Ancak iyi bir ekran kartı ile sistem çok iyi çalışacaktır. Sistemin stabilitesi açısından NVidia tabanlı ekran kartlarından tercih etmelisin. Üst seviye QUADRO ekran kartı ile upgrade yapabilirsin ancak oldukça pahalıdır. Ancak çizim ve render işlerin için de bir bakıma gereklidir. Şimdilik GTX 660 veya mümkünse GTX 680 bu siteme yakışacaktır.

Hocam bu kart bütçeme uygun iyi bir kartmı ? Oyunlarda kasma yaparmı ?

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62094

Sığar diye tahmin ediyorum. Sığmaz ise ufak bir modifikasyon yapılabilir.

lrgx9.jpg

lrgx5.jpg

Buyur fakat sığmayacak gibi özelliklede Asus kartlar. Benim kartın yerini gösterdim zaten ufak bir kart benimki fakat zotac kartları oldukça ufak belki sığabilir.

- - - Güncellendi - - -

Hocam bu kart bütçeme uygun iyi bir kartmı ? Oyunlarda kasma yaparmı ?

VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX660 GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

Bu kart üst seviye bir ekran kartı değildir. Ancak daha üst seviye kartlar zaten bilgisayarına sığmaz. GTX 660 en uygun seçim gibi görünüyor. Buradaki tek sorun yer sorunudur. Mecburen küçük versiyon kartlardan alacaksın.
Eğer yerine uyarsa şu kartı önereceğim.
VATAN COMPUTER - MSI - GTX660 Twin Frozr GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

Bu kart üst seviye bir ekran kartı değildir. Ancak daha üst seviye kartlar zaten bilgisayarına sığmaz. GTX 660 en uygun seçim gibi görünüyor. Buradaki tek sorun yer sorunudur. Mecburen küçük versiyon kartlardan alacaksın.
Eğer yerine uyarsa şu kartı önereceğim.
VATAN COMPUTER - MSI - GTX660 Twin Frozr GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart
Valla uyacağını pek zannetmiyorum büyük bir kart. Çokmu kötü peki bu zotac :S

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı