Premiere Pro 2020 render'lanan video YouTube'a atılınca kalite düşüyor

Qafsiel

Centipat
Kendi çapımda video çekiyorum YouTube için. FS19 oyununda bulamadığım veya çözemediğim bir şey var. Premiere render alıyorum video kaliteme bakıyorum gayet iyi pixelleşme veya bulanıklaşma yok ama şayet YouTube attığımda 1080P almama rağmen gene bulanıklaşma oluyor. Videonun render halinde o bulanıklaşmalar, pixelleşmeler gözükmüyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube'un kendi formatı yüzünden. Attığınız videoların bitrate değerini düşürüyor. Bu da bulanıklaşma ve pikselleşme olarak videoya yansıyor.

YouTube'un kendi formatı yüzünden. Attığınız videoların bitrate değerini düşürüyor. Bu da bulanıklaşma ve pikselleşme olarak videoya yansıyor.

Alakası yok, YT de bitrate sınırı yazılmamış ancak önerilen kodlama ayarlarında en fazla 85000 bitrate uygun görülmüş(4K için) ki 85000 bitrate zaten gerekmez 1080P için.

Konuya gelirsek, H.265 ile render yap yoksa H.264 kullan, bitrateyi yüksek tut. Bu arada OBS kullanıyorsan bitrate yi kendin ayarla.

Alakası yok, YT de bitrate sınırı yazılmamış ancak önerilen kodlama ayarlarında en fazla 85000 bitrate uygun görülmüş(4K için) ki 85000 bitrate zaten gerekmez 1080P için.

Konuya gelirsek, H.265 ile render yap yoksa H.264 kullan, bitrateyi yüksek tut. Bu arada OBS kullanıyorsan bitrate yi kendin ayarla.
Benim demek istediğim aslında çektiğim video kalitesinde bozulma yok render kısmında da yok şayet YouTube yüklendiğin de bu bozulmalar çıkıyor. (90000 bit hızı, h.264 nvidia obs ayarlarım) Codec vp.09 yazan var ancak kesin bir şey söyleyebilen yok.

Benim demek istediğim aslında çektiğim video kalitesinde bozulma yok render kısmında da yok şayet YouTube yüklendiğin de bu bozulmalar çıkıyor. (90000 Bit hızı, h. 264 NVIDIA OBS ayarlarım) codec VP. 09 yazan var ancak kesin bir şey söyleyebilen yok.

YT da videona sağ tıkla, meraklısı için istatistikler de ve codec e bak. VP9 değilse 60 FPS'de renderle.

60 FPS zaten video 1080P 60 FPS avc1 yazıyor abone ve izlenme sayısına göre VP9 diyorlar ne kadar doğru olduğunu bilmediğim için öğrenmek istedim.

Benim kendi kanalıma yüklediğim videolarda bir problem yok, AVC1 kullanıyor - 1080P60FPS.
Görüntü kalitesinde kayıp görmedim şimdi baktığımda ki 3500KBPS bitrate ile kayıt etmişim (OBS).

Bu arada kanalım şahsi kanal yani abonesi 15, maksimum görüntülenmesi ise 2.2K.

İstersen bir videonu at bana bir de ben inceleyeyim..

Benim kendi kanalıma yüklediğim videolarda bir problem yok, AVC1 kullanıyor - 1080P60FPS.
Görüntü kalitesinde kayıp görmedim şimdi baktığımda ki 3500KBPS bitrate ile kayıt etmişim (OBS).

Bu arada kanalım şahsi kanal yani abonesi 15, maksimum görüntülenmesi ise 2.2K.

İstersen bir videonu at bana bir de ben inceleyeyim..
Nasıl atacağımı bulamadım ama Bileder Game - EYO kanal ismi burdan bakarmısın rica etsem tüm videolar da aynı sorun var.

Nasıl atacağımı bulamadım ama bileder Game - eyo kanal ismi buradan bakar mısın rica etsem tüm videolar da aynı sorun var.

Bu kadar piksel kaybının YT ile alakası olacağını sanmıyorum. Bilemiyorum, YT a atmadan önce bir problem olmadığını söylüyorsun ama yüklediğin videolar piksel piksel. Lanczos diyecektim ama ham dosyada bir kayıp olmadığını söylüyorsun.

Bu kadar piksel kaybının YT ile alakası olacağını sanmıyorum. Bilemiyorum, YT a atmadan önce bir problem olmadığını söylüyorsun ama yüklediğin videolar piksel piksel. Lanczos diyecektim ama ham dosyada bir kayıp olmadığını söylüyorsun.

Video'nun render halini nasıl gösterebilirim sana burada, anlamadığım şey bu zaten ham Video'da sıkıntım yok render kısmında da yok ama şu YouTube yükledikten sonra işeme süreci bitince SD HD bunlar da gözüküyor ne yapacağımı şaşırdım.

Geri
Yukarı