Premiere Pro ile video nasıl saydamlaştırılır?

Furkan737482

Femtopat
Selam, Premiere Pro kullanıyorum ve videolarım da kullanacağım videoyu saydam bir şekilde arkası gözükecek bir şekilde opacitysini ayarlamak istiyorum. FFakat opacity de videoyu karanlıklaştırıyor. Halbuki ben arkası görünür bir şekilde yapmak istiyorum. Fotoğraf eklediğimde dediğim gibi arkası görünür şekilde oluyor fakat videolarda bu olmuyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Katman olarak düşün, arkasında bir şey yoksa Opacity'i azalttığında boşlukta olacağı için karanlık olur. Arka plana beyaz bir frame veya görüntü dosyası koyarsan bahsettiğin saydamlaşma görüntüsünü yakalarsın.

Tam olarak anlayamadım, bununla alakalı bir video ya da nasıl arama yapmam gerektiği ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Ben yeni video editlemeye başladım bu yüzden biraz anlayamayabilirim.

Katman olarak düşün, arkasında bir şey yoksa Opacity'i azalttığında boşlukta olacağı için karanlık olur. Arka plana beyaz bir frame veya görüntü dosyası koyarsan bahsettiğin saydamlaşma görüntüsünü yakalarsın.

Şimdi çözdüm olayı, video üstte kalması gerekiyormuş bu sayede saydamlığı sağladım. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-23 010841.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-23 010841.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Geri
Yukarı