Premiere Pro videoda sadece belli bir kısmı nasıl gösteririm?

Mask yaparsan 360 üstünde çok fazla kontrolün olur. Msela diğer yerleri siyah beyaz blurlu yapabilisrin 360 yazısında birsürü efekt yapabilirsin.

Eğer çok basit bir yol arıyorsan oranın ssini al ve ssi koy videoların arasına :)

Hocam 360 yazan yükseliyor gittikçe, hareketli bir şey. O yüzden diyorum.

Mask yaparsan 360 üstünde çok fazla kontrolün olur. Msela diğer yerleri siyah beyaz blurlu yapabilisrin 360 yazısında birsürü efekt yapabilirsin.
İşte mask ne bilmiyorum ben.

1711304182766.png

Bak hocam ben mask yaptım

Bu elin senin 360 yazısı olduğunu düşün. Böylece bunu görünür yapabiliyorsun mesela.

Videoyu kopyala yapıştır. Üstteki videoda maskın üstünde tıkla kalemi seç. 360ın etrafına şekil yap.

Eki Görüntüle 2149593
Bak hocam ben mask yaptım.

Bu elin senin 360 yazısı olduğunu düşün. Böylece bunu görünür yapabiliyorsun mesela.

Videoyu kopyala yapıştır. Üstteki videoda maskın üstünde tıkla kalemi seç. 360'ın etrafına şekil yap.

Hocam Premiere Pro'da çok az şey biliyorum, dediğiniz şeyler hakkında en ufak bir fikrim yok. Yasak olmasa DC isterdim hemen hallederdik ancak yasak.

Sonra videoyu ilerlet maskları teker teker kare kare düzenle 360ın içinde olacak şekilde. Uğraşmam diyorsan sağdaki play tuşuna bas zaten sabit 360. Mükemmel bir maskı otomatik kendi yapar.
1711304287376.png

Maskın oluştuktan sonra istediğin her şeyi yapabilirsin. 2 videonun da ayarlarıyla oyna ne demek istediğimi anlayacaksın.

Mask pathın mavi olduğundan EMİN OL. Yoksa yaptıkların boşa gider. Mavi olması demek video boyunca o mask ona uygulanacak demek. Keyframe yani.

Eki Görüntüle 2149593
Bak hocam ben mask yaptım

Videoyu kopyala yapıştır. Üstteki videoda maskın üstünde tıkla kalemi seç. 360ın etrafına şekil yap.
@aleksmc @MiniRayss02
Sizle iletişime geçsem ban yermiyim acaba ya, bu şekilde 2 saat uğraşırız konu gereksiz uzayacak.

1711304622028.png
1711304635276.png

1711304664554.png

1711304684028.png

Maskla bu tarz şeyler yapabilirsiniz. Çok iyi bir özellik.

Eğer sadece 360ı göstermek istemiyorsanız biraz da efekt ve kalite eklemek istiyorsanız öneririm.

Sabit duran objeler için (sizin 360 mesela) masklar çok kolaydır Adobe sabit nesnelerin maskını Mükemmel şekilde yapar. Hareket eden nesneler için mesela sizin Darius onun için Mocha pro kullanabilirsiniz veya manuel mask yapabilirsiniz. Ama manuel mask hareket eden nesneler için çok zamn alır.

@MiniRayss02 Hocam şu konuma bakar mısınız Premiereden anlıyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı