Premiere Pro'da kesilmiş sahneler üstünde aynı Zoom out nasıl yaparız?

Veslys

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Geliştirici
Merhaba, işin içinden bir türlü çıkamadım. Fotoğraflarla da anlatacağım başlıkta yazdığım sorumu.
1. fotoğrafta gördüğünüz gibi birçok kesilmiş sahnem var.

Ekran Resmi 2023-11-30 21.47.33.png

2. ben bu sahnelerde; 1. sahneden başlayarak sonuncu sahnede bitecek olan bir suale out yapmak istiyorum. Yani videonun sonuna doğru videom iyice küçülsün. Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Daha iyi anlatmak gerekirse aşağıya 2. fotoyu bırakıyorum.

Ekran Resmi 2023-11-30 21.51.51.png

Yukarıda gördüğünüz gibi bu iki nokta arasında yavaşça küçülen veya büyüyen Zoom'in, Zoom out yapmayı biliyorum, ama bu işi kesilmiş sahnelerde tıpkı buradaki gibi yapmak istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir, bileniniz varsa harika olur arkadaşlar.

Düz mantık:
1 - Kesilmiş her parça için Zoom-out efektini ritmik uygulamak oldukça çılgın bir hareket olur.
2 - Her şeyi birleştirip tek bir Zoom-out efekti uygulamak, düz ve mantıklı.
3 - Birleştirmeden "container" içine alıp 2'yi uygulamak da bir ihtimal ama RAM konusunda şüphelerim var.

Düz mantık:
1 - Kesilmiş her parça için Zoom-out efektini ritmik uygulamak oldukça çılgın bir hareket olur.
2 - Her şeyi birleştirip tek bir Zoom-out efekti uygulamak, düz ve mantıklı.
3 - Birleştirmeden "container" içine alıp 2'yi uygulamak da bir ihtimal ama RAM konusunda şüphelerim var.
Container yapmayı bilmiyorum sanırım, hiç duymadım, hepsini nest yapıp öyle deniyim dedim, o yöntem hiç olmadı.

Container yapmayı bilmiyorum sanırım, hiç duymadım, hepsini nest yapıp öyle deniyim dedim, o yöntem hiç olmadı.
Hah Nest evet, Container dedim.
Nest'ledikten sonra efekti verdiğin halde mi olmadı? Bir alt timeline ve sol üst efekt timeline SS'i atsana?

Yeni konular

Geri
Yukarı