Premiere render alırken donuyor

turaner2422

Hectopat
Makaleler
2
Premiere Pro'da ilk defa karşılaştığım bir sorun bu. Belli bir yüzdelik dilimde duruyor, hiç ilerlemiyor. Fanlar kapanıyor, bilgisayar boştaymış gibi hiç yük binmiyor. İptal edip programı kapatmaya çalışırsam çöküyor. Tekrar açıp yine render aldığımda yine aynı yüzdelik dilimde donuyor. Bulabildiğim tek çare videonun önce yarısını, sonra diğer yarısını render alıp en son bu iki videoyu birleştirip tekrar render almak. Çözümü nedir?
  • Intel® Comet Lake Core™ i5-10300H
  • 8GB (1x8GB) SAMSUNG DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
  • 4GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1650 128-Bit DX12 Refresh (2020 Sürümü)
  • Intel(R) UHD Graphics
  • 512GB SAMSUNG PM981a M.2 SSD PCIe 3.0 x4 (Okuma: 3500 MB/s - Yazma: 2900 MB/s), Windows 10 Pro

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt kısımda sistemi yazıyor zaten.
1634968285803.png

Sisteminizi yazar mısınız?

Premiere Pro'da ilk defa karşılaştığım bir sorun bu. Belli bir yüzdelik dilimde duruyor, hiç ilerlemiyor. Fanlar kapanıyor, bilgisayar boştaymış gibi hiç yük binmiyor. İptal edip programı kapatmaya çalışırsam çöküyor. Tekrar açıp yine render aldığımda yine aynı yüzdelik dilimde donuyor. Bulabildiğim tek çare videonun önce yarısını, sonra diğer yarısını render alıp en son bu iki videoyu birleştirip tekrar render almak. Çözümü nedir?
  • Intel® Comet Lake Core™ i5-10300H
  • 8GB (1x8GB) SAMSUNG DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
  • 4GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1650 128-Bit DX12 Refresh (2020 Sürümü)
  • Intel(R) UHD Graphics
  • 512GB SAMSUNG PM981a M.2 SSD PCIe 3.0 x4 (Okuma: 3500 MB/s - Yazma: 2900 MB/s), Windows 10 Pro
Hocam sadece 1 dosyada mı oluyor bu? Yoksa bütün dosyalarda render alırken mi?

Hocam sadece 1 dosyada mı oluyor bu? Yoksa bütün dosyalarda render alırken mi?
İlk defa karşılaştım. Başka projelerde de karşılaşırsam konuyu güncelleyeceğim.
Dostum renderi Media Encoder'dan almanı öneririm hem daha kaliteli hem daha performanslı alırsın.
Ben aynı şey diye biliyorum bir farkı yok. Software encoding ile render alınca bir sıkıntım çözüldü bu arada. Ama hardware encoding ile render almıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı