Preparing Automatic Repair hatası

EnesS231

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 kullanıyordum memnun olmadığım için ayarlardan Laptop'u sıfırladım. Bu işlemden birkaç gün sonra ilk kez bilgisayarı açtım ve direkt şunlar yazıyordu "Preparing Automatic Repair" ve bu yazıdan sonra "Kişisel bilgisayarınızda tanımlama yapılıyor" yazıyor ve bu hep böyle devam ediyor PC açılmıyor, ne yapmam lazım?
-Güvenli modda açmayı denedim çalışmıyor ve bildiğim birçok şeyi denedim çalışmadı sadece BIOS çalıştı BIOS'tan bir şeyler yapabilir miyim?

Selamlar,

Laptop'u sıfırlamak ibaresini anlamadım işletim sistemi sıfırlanır bunun içinde pc yeniden başladığında belli işlemler yapar bunların bir tanesi windows dışındaki programların ayıklanması ve bunların silinmesi. Yani Windowsu sıfırlayarak windows 10 dan kurtulamazsınız bu mümkün değil. Muhtemelen bu işlemi yaptıktan sonra yanlış bir işlem yapmışsınız bu nedenle de bilgisayar kendini onarmaya çalışıyor.

Kolay Gelsin..

Selamlar,

Laptop'u sıfırlamak ibaresini anlamadım işletim sistemi sıfırlanır bunun içinde pc yeniden başladığında belli işlemler yapar bunların bir tanesi windows dışındaki programların ayıklanması ve bunların silinmesi. Yani Windowsu sıfırlayarak windows 10 dan kurtulamazsınız bu mümkün değil. Muhtemelen bu işlemi yaptıktan sonra yanlış bir işlem yapmışsınız bu nedenle de bilgisayar kendini onarmaya çalışıyor.

Kolay Gelsin..
Sıfırlama işlemini derken Windows 10 kullanırken ayarlardan fabrika ayarlarına döndürdüm fakat bu işlemden sonra pc yi tekrar açayım dedim düzeltilmeye hazırlanıyor diyor 8 saat falan bekledim fakat bir değişiklik yok. Daha iyi anlamanız için şu videoyu izleyin lütfen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sürekli böyle devam ediyor sadece BIOS'u ve F12 çalıştırabiliyorum

Sıfırlama işlemini derken Windows 10 kullanırken ayarlardan fabrika ayarlarına döndürdüm fakat bu işlemden sonra pc yi tekrar açayım dedim düzeltilmeye hazırlanıyor diyor 8 saat falan bekledim fakat bir değişiklik yok. Daha iyi anlamanız için şu videoyu izleyin lütfen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sürekli böyle devam ediyor sadece BIOS'u ve F12 çalıştırabiliyorum

Çok daha açıklayıcı olmuş video sonsuz bir döngüye girmiş ve aynı işlemleri yapmaya çalışıyor pc sıfırdan temiz bir kurulum öneririm size çünkü başlangıçta ve açılışta ne onara biliyor nede başlatma işlemini gerçekleştirebiliyor. Sorunun başka çözümü olabileceğini düşünmüyorum..

Kolay Gelsin..

Çok daha açıklayıcı olmuş video sonsuz bir döngüye girmiş ve aynı işlemleri yapmaya çalışıyor pc sıfırdan temiz bir kurulum öneririm size çünkü başlangıçta ve açılışta ne onara biliyor nede başlatma işlemini gerçekleştirebiliyor. Sorunun başka çözümü olabileceğini düşünmüyorum..

Kolay Gelsin..
Saol teşekkür ederim. Nasıl sıfırdan kurulum yapabileceğim hakkında yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmamı tavsiye ederdiniz?

Muhtemelen hesabınızı bir hotmail hesbaına bağlamışsınızdır yapmanız gerekn ilk işlem bu daha sonrasında windowsun hangi sürümünü kullandığınız önem taşıyor win10 pro win10 win10 enterprise daha sonraaşağıda verdiğim linkten direk microsoftun sitesinden ister dvd ister flash diske windowsun kurulum dosyalarını almalısınız.

Kurulum:
Kurulum için biostan boot önceliği ayarlamanız veyahut anakartınızın modeline gçre değişen boot menüyü açabiliyor olmanız gerekiyor. Genelde f12 yada f11 oluyor ama mutlaka bakılmalıdır.

Bu işlemden sonra dvd yada usb seçilerek işleme başlanıyor kurulum türkçedir ve zor değildir. sürücülerin gösterildiği ekranda c: kısmını biçimlendire basın daha sonra c:/ seçip kuruluma başla diyin bu işlemden sonra windows sıfırdan kurulacaktır.

Sonraki işlemler ise üreticilerinize göre driver yüklemesi ve hayırlı olsun artık tertemiz bir windowsunuz var..

Kolay Gelsin..

Muhtemelen hesabınızı bir hotmail hesbaına bağlamışsınızdır yapmanız gerekn ilk işlem bu daha sonrasında windowsun hangi sürümünü kullandığınız önem taşıyor win10 pro win10 win10 enterprise daha sonraaşağıda verdiğim linkten direk microsoftun sitesinden ister dvd ister flash diske windowsun kurulum dosyalarını almalısınız.

Kurulum:
Kurulum için biostan boot önceliği ayarlamanız veyahut anakartınızın modeline gçre değişen boot menüyü açabiliyor olmanız gerekiyor. Genelde f12 yada f11 oluyor ama mutlaka bakılmalıdır.

Bu işlemden sonra dvd yada usb seçilerek işleme başlanıyor kurulum türkçedir ve zor değildir. sürücülerin gösterildiği ekranda c: kısmını biçimlendire basın daha sonra c:/ seçip kuruluma başla diyin bu işlemden sonra windows sıfırdan kurulacaktır.

Sonraki işlemler ise üreticilerinize göre driver yüklemesi ve hayırlı olsun artık tertemiz bir windowsunuz var..

Kolay Gelsin..
Evet hesabıma bağlı olan bir microsoft hesabı vardı. Ama en son hangi windows sürümünü kullandığımı bilmiyorum. Ama windows 10 du. Boot menu F12 ile açılıyor.
Anladığıma göre şöyle yapacağım:
Flash belleğe siteden hesabım la windows 10 û atacağım başka windows sürümleri atsam olur mu. Attıktan sonra boot menu yü açıp Flash tan biçimlendirme ve yükleme yapacağım öyle değil mi?

arkadaşlar sorunu formatsız halletmek istiyorsanız gelişmiş seçeneklerden komut istemine girin

bootrec /fixmbr
bootrec /rebuildbcd
bootrec /fixboot

yazın son komutta erişim engellendi diyorsa işiniz zor format atmanız gerekecektir şuanda bende aynı sorunu yaşıyorum erişim engellendi diyor diskpart komutlarını denedim bende işe yaramadı başka çözüm yolu bulursam paylaşırım kolay gelsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı