Prime A320M-R ve 3300X uyumlu mu?

ArthurMorgan33

Kilopat
Daha fazla  
Geçenlerde işlemci için konu açmıştım ve 3300X almaya karar verdim, anakartımla uyumlu mudur? BIOS güncellemesi yapmam gerekli mi? Nasıl yapacağım? Şu anki işlemcim 2200G.

Evet, uyumlu.
1660724709593.png

Liste: PRIME A320M-R - Support

Güncelleme konusunda o işlemci için bilgi bulamadım ancak mevcut işlemci ile BIOS güncellemesi yapabilirsin, güncel kalmak her zaman iyidir.

Ekleme: Buldum. BIOS sürümünüz 5007 ve üzerinde ise güncellemenize gerek yok. Ama yine de güncellemenizi öneririm. Son BIOS sürümü 6042 imiş.
1660724913064.png

Kaynak: PRIME A320M-R - Support

Evet, uyumlu.
Eki Görüntüle 1488494
Liste: PRIME A320M-R - Support

Güncelleme konusunda o işlemci için bilgi bulamadım ancak mevcut işlemci ile BIOS güncellemesi yapabilirsin, güncel kalmak her zaman iyidir.

ekleme: buldum. BIOS sürümünüz 5007 ve üzerinde ise güncellemenize gerek yok. Ama yine de güncellemenizi öneririm. Son BIOS sürümü 6042 imiş.
Eki Görüntüle 1488498
Kaynak: PRIME A320M-R - Support

Yani güncellememiz gerek değil mi hocam? Destekliyor değil mi anakartım.

Normalde anakartınız yeni alacağınız işlemci ile uyumlu ancak stabil bir şekilde kullanabilmeniz için bahsettiğim BIOS sürümünün 5007 ve üstü olması gerek. Eğer mevcut anakartınızın BIOS sürümünüz 5007 ve üzerinde ise güncellemenize gerek yok.

Sağ olun hocam yardım için, iyi günler.

Normalde anakartınız yeni alacağınız işlemci ile uyumlu ancak stabil bir şekilde kullanabilmeniz için bahsettiğim BIOS sürümünün 5007 ve üstü olması gerek. Eğer mevcut anakartınızın BIOS sürümünüz 5007 ve üzerinde ise güncellemenize gerek yok.

Hocam şimdiden güncellesem bir sorun olur mu? Bir de nasıl yapacağım bilgilendirirseniz sevinirim, elimde 16 GB flash var.

@Lady Hellbender hocam rahatsız ediyorum ama şimdi ben 3300X BIOS'u kursam bilgisayarımda sorun olur mu? Şu an elimde değil 3300X ama alınca direk tak çalıştır yapmak için soruyorum.

Son düzenleme:
BIOS güncellemenizde bir sakınca yoktur. Şöyle ki; GPU sürücüsü güncellemek gibi düşünün, yeni çıkan oyunların optimizasyonu nasıl sağlıyorsa aynı şekilde bunda da geçerli.
Bu arada yanlış anlaşılma olmasın siz 3300X BIOS'u değil anakartın BIOS'unu güncellemiş olacaksınız, aynı GPU sürücüsü mantığı gibi. Siz 3300X ve üzeri olan işlemcilerin anakartınızda stabil bir şekilde çalıştırmanız için bir nevi yama gibi düşünebilirsiniz. Yani işlemciye özel BIOS güncellemesi gibi bir şey değil. :)

BIOS güncellemesi için videoda adımları mevcut:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'un son sürümü için bunu indireceksiniz: PRIME A320M-R - Support

Geri
Yukarı