Çözüldü Prime B250-PLUS ile uyumlu işlemciler nelerdir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xed

Hectopat
Bu anakarta 6 ve 7. nesil işlemciler takılıyor diye biliyorum fakat bilmediğim şey nesil olarak söylenen başındaki i7 mi yoksa i7 8700K dediğimiz 8700'deki 8 sayısı mı? Birazcık karmaşık sormuş olabilirim, farkındayım. Bundan ötürü kusura bakmayın, kafamı karıştıran bir olay oldu :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Asus'un sitesinde hangi BIOS sürümünden itibaren desteklediği işlemcileri görebilirsin.

İşlemci nesili konusuna gelirsek Intel hakkında pek bir bilgim yok ama hatırlâdığım kadarıylâ o 8 yazısı 8. Nesil olduğunu gösteriyor. Örnek: 19477K 10. Nesil, 5640Q 5. Nesil. Yani en başındaki rakam nesili gösteriyor. (böyle işlemciler yoktur Intel ile ilgilenmediğim için uydurdum.)
Asus'un sitesinde hangi BIOS sürümünden itibaren desteklediği işlemcileri görebilirsin.

İşlemci nesili konusuna gelirsek Intel hakkında pek bir bilgim yok ama hatırlâdığım kadarıylâ o 8 yazısı 8. Nesil olduğunu gösteriyor. Örnek: 19477K 10. Nesil, 5640Q 5. Nesil. Yani en başındaki rakam nesili gösteriyor. (böyle işlemciler yoktur Intel ile ilgilenmediğim için uydurdum.)

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı