Prime B450M-K için ASUS AI Suite nereden indirilir?

Acemi Kaşif

Hectopat
Aşağıdaki linkten Windows 10 bilgisayarım için AI Suite indirmek istiyordum ve software ile utilty kısmında en başta iki tane AI Suite seçeneği vardı, hangisini indirip kurmalıyım?

AI Suite indirmek istiyor olma nedenimde işlemci fan hızımı takip etmek ki bilgisayarda AI Suite'in yüklü olması bilgisayara herhangi bir performans düşüşü vs sağlamaz değil mi?

Kısacası overclocktan öte sadece işlemci hızını vs. gözlemlemek için AI Suite kurmakta & kullanmakta herhangi bir sakınca yoktur değil mi? (Bir de AI Suite 3 kuracağım değil mi bu anakartım için?)

1637739658447.png

Dosya Ekleri

• 1637739652226.png
    1637739652226.png
    94,3 KB · Görüntüleme: 28
AI Suite kullanmanızı önermem. Hiç sevmedim, sevemedim de.
Aynı şeyleri BIOS üzerinden de yapabiliyorsunhz.

Bilgisayarda tehlike seviyesini bilmediğim Bitcoin virüsü vardı da format attım ve hala bilgisayarda kalmış olabilir mi onu anlamaya çalışıyordum. Sence işlemci fanın dönme hızı Bitcoin virüsü için bir belirtken olabilir mi? Öyle işlemci dönme hızımı öğrenmek ve normal dönme hızının ne olduğunu öğrenmeye & anlamaya çalışmak istiyordum.

Birisi güncel sürüm, digeri eski sürüm. Güncel olanini indirip kurabilirsiniz. Aralarinda cok da fark olacagini sanmiyorum. Amac islemci faninin hizini ögrenmekse HWMonitor de kullanabilirsiniz.

AI Suite'in yüklü olması bilgisayara herhangi bir performans düşüşü sağlamaz değil mi?

Hayir.

AI Suite kullanmanızı önermem. Hiç sevmedim, sevemedim de.
Aynı şeyleri BIOS üzerinden de yapabiliyorsunhz.
Eski nesil anakartlarda yapamıyorsun (Ör,: h81m-d r2.0 anakartın var fanı çok yüksek geliyordu biostan ayarladım etki etmedi gittim kendi sitesinde buldum eski sürümdü internette araştırınca son sürümü buldum kurdum ve sesi %80 oranında azalattım)
Aşağıdaki linkten Windows 10 bilgisayarım için AI Suite indirmek istiyordum ve software ile utilty kısmında en başta iki tane AI Suite seçeneği vardı, hangisini indirip kurmalıyım?

AI Suite indirmek istiyor olma nedenimde işlemci fan hızımı takip etmek ki bilgisayarda AI Suite'in yüklü olması bilgisayara herhangi bir performans düşüşü vs sağlamaz değil mi?

Kısacası overclocktan öte sadece işlemci hızını vs. gözlemlemek için AI Suite kurmakta & kullanmakta herhangi bir sakınca yoktur değil mi? (Bir de AI Suite 3 kuracağım değil mi bu anakartım için?)

Eki Görüntüle 1224451
En üstte olanı indir. Kurarken asus setup olanı kur. Yeni sürümlerde dual int.. diye yazıyor. Eski sürümlerde al suit 3 diye yazıyor.

Son düzenleme:
Birisi güncel sürüm, digeri eski sürüm. Güncel olanini indirip kurabilirsiniz. Aralarinda cok da fark olacagini sanmiyorum. Amac işlemci faninin hizini ögrenmekse HWMonitor de kullanabilirsiniz.

Hayir.

Peki AMD Radeon Software ile falan çakışmaz değil mi?
Direkt bu sitesine gidip setup English olanı mı kurmam gerekiyor?

1637742763655.png

Dosya Ekleri

• 1637742727101.png
    1637742727101.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 40
CPU fan hızımın 1670 RPM hızında olduğunu gördüm, herhangi bir oyun vs açık değil sadece Microsoft Edge açık, CPU sıcaklığı da 41. sizce bu normal bir değer midir?

Hm, biraz araştırınca başkalarında da böyle olabildiğini gördüm, sanırım normal gibi.

Son düzenleme:
Bilgisayarda tehlike seviyesini bilmediğim Bitcoin virüsü vardı da format attım ve hala bilgisayarda kalmış olabilir mi onu anlamaya çalışıyordum. Sence işlemci fanın dönme hızı Bitcoin virüsü için bir belirtken olabilir mi? Öyle işlemci dönme hızımı öğrenmek ve normal dönme hızının ne olduğunu öğrenmeye & anlamaya çalışmak istiyordum.
Olma ihtimali var.
İşlemci sürekli çalıştığı için doğal olarak sıcaklık yükselir, bu da fan hızının artmasına sebep olur.

Olma ihtimali var.
İşlemci sürekli çalıştığı için doğal olarak sıcaklık yükselir, bu da fan hızının artmasına sebep olur.

Burada da geçtiği şekilde bende RAM frekansını 2133'den 3000'e yani RAM'lerimin desteklediği son sınıra çıkarmıştım BIOS'tan profil seçme ayarı ile.

Ki birisi de "RAM hızlarını artırdığında fan devri de artar." demiş.

Geri
Yukarı