Prime B450M-K ve Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz RAM uyumu

Zinesia

Decapat
Ben yeni bir anakart ile RAM alacağım fakat ikisi birbirine uyuyor mu pek bilgim yok. ASUS'un sitesinden RAM desteklerine baktığımda benim alacağım RAM modelini göremedim. Yardımcı olur musunuz?
  • Anakart: Prime B450M-K
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm RAM'ler her anakarta uyar. Sadece MHz açısından destekleyip desteklemediği önemli.Eğer desteklemiyosa düşük frekansta kullanırsınız.

Açtığınız diğer konuda da listede bulunmadığını ama büyük ihtimalle sorun olmayacağını yazmıştım.

Tüm RAM'ler her anakarta uyar. Sadece MHz açısından destekleyip desteklemediği önemli.Eğer desteklemiyosa düşük frekansta kullanırsınız.
Tüm RAM' ler her anakarta uymaz. DDR farkını saymıyorum, AMD ya da İntel seçen RAM' ler RAM seçen anakartlar ve ECC RAM desteği olmayan, işlemci ve anakartlar da mevcut.
Bugün hiç bir ana İntel Core serisi ECC RAM desteklemiyor mesela.

Tüm RAM' ler her anakarta uymaz. DDR farkını saymıyorum, AMD ya da İntel seçen RAM' ler RAM seçen anakartlar ve ECC RAM desteği olmayan, işlemci ve anakartlar da mevcut.
Teşekkürler bilmiyordum.
Bu arada internet kafen iyiymiş abi ama o kadar sisteme ekipmana çok daha modern ve hoş bi mekan yaptırabilirdin bence.

Bu arada internet kafen iyiymiş abi ama o kadar sisteme ekipmana çok daha modern ve hoş bir mekan yaptırabilirdin bence.

Sağol :D valla benim de isteğim bu yönde bir gün olur inşallah. Ama önce şu korona bitsin, dükkanlarımız bir açılsın.

Geri
Yukarı