Comnet hızım düşürüldü mü?

Daha fazla  
Merhaba, bundan 1.5 sene önce Comnet'ten 1 senelik 100 Mbps internet paketini ön ödemeli almıştım. Altyapım 65-70 Mbps'e kadar destekliyordu bu yüzden 35 Mbps'lik paketi seçmemiştim. Ve bu bir sene boyunca 50-60 arası hız veriyordu. Yani pek bir sıkıntı yoktu. Bu bir senelik paket bittikten sonra 6 aylık olarak uzattım. Ama son birkaç aydır hızım 20-25 Mbps'i geçmiyor.(upload hızım ise normalki gibi sabit 10 Mbps)
Sorduğumda bizim herhangi bir hız sınırlaması yapmadığımızı iç tesisatınızı kontrol etmemizi söylediler.comnet gerçekten hızımı düşürdü mü yoksa başka bir sorun mu var? Böyle bir şey yaşayan oldu mu?
Ayrıca Comnet uygulamasında ve modemden hızıma baktığımda her zaman 26 Mbps gösteriyor.
Modem: Comnet uygulaması:

Ekran görüntüsü 2024-05-12 114659.png

Ekran görüntüsü 2024-05-12 115225.png

Ekran görüntüsü 2024-05-12 115557.png

Başka bir bilgi lazımsa verebilirim.

Geçenlerde ona benzer bir durumla arıza kaydı açtırdım. meğerse bakır kablolar paslanmaya başlamış ve bu yüzden almamız gerekenin daha düşüğünü alıyormuşuz ama farklı sebepleri de olabilir.

Geçenlerde ona benzer bir durumla arıza kaydı açtırdım. meğerse bakır kablolar paslanmaya başlamış ve bu yüzden almamız gerekenin daha düşüğünü alıyormuşuz ama farklı sebepleri de olabilir.
Saçma geliyor bana bu. Böyle bir durumda stabil bir bağlantı alamazdık herhalde değil mi? Sadece hız düşüklüğü yaşıyorum.

Geri
Yukarı