Prime B660M-A D4 anakarta 13400F işlemci takılır mı?

ouzclk7

Centipat
Daha fazla  
Intel i5-13400F işlemci ile ASUS Prime B660M-A D4 Intel B660 anakart ile uyumlu mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel i5-13400F işlemci ile ASUS Prime B660M-A D4 Intel B660 anakart ile uyumlu mudur?

Takılır fakat BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor.

Asus Prime B760M-K D4 LGA 1700 Soket Anakart bu anakartı alırsanız BIOS güncellemesi ile uğraşmadanda takabilirsiniz B660 yerine B760 alın daha iyi.

Ben ilk defa bilgisayar toplayacağım için bu tür konularda kısıtlı bilgim var kusura bakmayın BIOS güncellemesi tam olarak ne oluyor bu güncellemeyi rahatlık ile yapabilir, herhangi bir sorun yaşamadan parçalar uyumlu çalışır mı bunları öğrenmek istiyorum. Ayrıca (B660M-A D4) modeli yerine ASUS Prime B660- PLUS modeli tercih edeceğim bu model hakkında bilgi alabilir miyim?

Uyumlu, 13. nesil desteği için BIOS Update gerekebilir.
Bios update gerekiyormuş da bu güncellemeyi yapmak için 12. nesil bir işlemci takmak gerekiyormuş sanırım ben 13400f ile bu güncellemeyi yapamaz mıyım? Yanlış bir seçim yapmak istemiyorum bu konu hakkında bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Ben ilk defa bilgisayar toplayacağım için bu tür konularda kısıtlı bilgim var kusura bakmayın BIOS güncellemesi tam olarak ne oluyor bu güncellemeyi rahatlık ile yapabilir, herhangi bir sorun yaşamadan parçalar uyumlu çalışır mı bunları öğrenmek istiyorum. Ayrıca (B660M-A D4) modeli yerine ASUS Prime B660- PLUS modeli tercih edeceğim bu model hakkında bilgi alabilir miyim?

Bios update gerekiyormuş da bu güncellemeyi yapmak için 12. nesil bir işlemci takmak gerekiyormuş sanırım ben 13400f ile bu güncellemeyi yapamaz mıyım? Yanlış bir seçim yapmak istemiyorum bu konu hakkında bilginiz var mı?
Eski nesil bir işlemci gerekiyor, sonuç olarak 13.nesil desteği almak için yapıyorsun bu güncellemeyi. Aldığın yerden güncel bir BIOS ile yollamalarını isteyebilirsin, bilgisayarcıya falan götürebilirsin ellerinde varsa eğer.

Eski nesil bir işlemci gerekiyor, sonuç olarak 13.nesil desteği almak için yapıyorsun bu güncellemeyi. Aldığın yerden güncel bir BIOS ile yollamalarını isteyebilirsin, bilgisayarcıya falan götürebilirsin ellerinde varsa eğer.
Anladım teşekkür ederim satıcıya gerekli yorumu yazdım cevap bekliyorum umarım güncelleyebilirler. Bu arada 12400f ile 13400f işlemci arasında çok bir fark var mı? Birisi 6 çekirdek diğeri 10 çekirdek bu yüzden 1000 tl gibi bir fiyat farkına değer mi?

Anladım teşekkür ederim satıcıya gerekli yorumu yazdım cevap bekliyorum umarım güncelleyebilirler. Bu arada 12400F ile 13400F işlemci arasında çok bir fark var mı? Birisi 6 çekirdek diğeri 10 çekirdek bu yüzden 1000 TL gibi bir fiyat farkına değer mi?

Intel seneye soket değiştirebilir bence B660 almak daha mantıklı geldi bana.

Hocam bende i5 13400F var B660M yerine B760M almam daha mantıklı değil mi? Anlamadım 760 yazıcağınıza 660 mı yazdınız yoksa, 660 daha geride bi işlemci?
Bütçem kısıtlı olduğu için 660 alacağım 12. ve 13. nesil işlemcileri destekliyor çünkü bana yeterli olacaktır

Bütçem kısıtlı olduğu için 660 alacağım 12. ve 13. nesil işlemcileri destekliyor çünkü bana yeterli olacaktır
Ha bu arada evet 660m değil de 660 plus alacağım onu yanlış yazdım

Takılır fakat BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor.

Rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın benim bir sorum daha olacaktı da dün i5 12400F işlemci ve ASUS Prime B660 Plus anakart satın aldım. Anakart normalde 12. nesil işlemci BIOS ile uyumlu olduğu için i5 12400F işlemci seçimi yaptım. Fakat anakartın üzerine yeni güncel CPU ile uyumlu etiketi yapıştırmışlar yani bu 13. nesil işlemci destekli anlamına mı geliyor? Bu anakartı bana güncelleyip öyle mi yollamışlar ve buna elimde olan i5 12400F işlemciyi takamaz mıyım? Lütfen yardımcı olur musunuz ona göre iade edeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı