Prime H410M anakart RX6600 XT uyumlu mu?

Tavasapi

Decipat
Makaleler
2
ASUS Prime H410M a anakart RX6600 XT uyumlu mudur? i3 10100F işlemci, 16 GB RAM sistemde şu an ASUS RX480 Dual kullanıyorum. Ekran kartı şu an işimi görüyor ama bu ekran kartını elimdeki eski bir PC'ye aktarıp buna daha güncel bir kart almayı düşünüyorum. Yaz sonu gibi bunu yapmayı düşünüyorum. Bu sisteme başka hangi ekran kartları uyumlu olur. Bütçe 4-5k olacak şekilde.

Kardeşim bu bahsettiğin sistemi topladın mı acaba? Eğer topladıysan anakarttan kaynaklı bir darboğaz yaşandın mı?

Kardeşim bu bahsettiğin sistemi topladın mı acaba? Eğer topladıysan anakarttan kaynaklı bir darboğaz yaşandın mı?

Bugün Asus Dual Rx 6600 taktım sisteme. Pubg'de 120-160 FPS arası alıyorum. Daha henüz detaylı bir test yapmadım. Ama gpu kullanımı düşük kalıyor. Bunun en büyük sebebi de PCie 3.0 destekleyen bir anakarta sahip olmam. Eğer full kapasite çalışsın istiyorsak en az h510m bir anakarta sahip olmak lazım

Bugün ASUS Dual RX 6600 taktım sisteme. PUBG'de 120-160 FPS arası alıyorum. Daha henüz detaylı bir test yapmadım. Ama GPU kullanımı düşük kalıyor. Bunun en büyük sebebi de PCI-e 3.0 destekleyen bir anakarta sahip olmam. Eğer Full kapasite çalışsın istiyorsak en az H510M bir anakarta sahip olmak lazım.

Kardeşim kesinlikle katılıyorum. Bende de ASUS H410M-E Prime anakart var. Ben de 2-3 gün önce ASUS RX 6650XT aldım. Bende de FPS olarak her şey gayet iyi fakat W düşük geliyor anakartım sanırım yeterli desteklemeyi yapamıyor. Mecburi yeni bir anakart aldım. Oyunlarda ön yükleme vs yapılırken bayağı zorlanarak açıyor. Sonra kaplamalar vs yüklenince geri düzeliyor. Sorunu anakart ile de çözemem sanmıştım. Ama sende de aynı sorunu hemen hemen aynı ekran kartı ve anakart ile yaşadığımızı görmek içimi rahatlattı. Boşuna masraf yapmamış oldum.

Kardeşim kesinlikle katılıyorum. Bende de ASUS H410M-E Prime anakart var. Ben de 2-3 gün önce ASUS RX 6650XT aldım. Bende de FPS olarak her şey gayet iyi fakat W düşük geliyor anakartım sanırım yeterli desteklemeyi yapamıyor. Mecburi yeni bir anakart aldım. Oyunlarda ön yükleme vs yapılırken bayağı zorlanarak açıyor. Sonra kaplamalar vs yüklenince geri düzeliyor. Sorunu anakart ile de çözemem sanmıştım. Ama sende de aynı sorunu hemen hemen aynı ekran kartı ve anakart ile yaşadığımızı görmek içimi rahatlattı. Boşuna masraf yapmamış oldum.

Senin o ekran kartını eğer işlemci i3 ise zor besler dostum. Ben yıl başında anakart ve işlemci değişeceğim. i5 11400F + H510M yapmayı düşünüyorum.

RX 6600 PCI 4.0 özürlüsü kart değil ki. Sadece 6500XT, RX 6400 gibi kartlarda performans farklılığı çok yaşanıyor.

Yok başkan ben de şu an i5 10400F var sadece anakartım H410M-E o yüzden darboğaz yaşıyorum.

Ekran kartının güç kullanmı düşükse besleyemiyorsun kartı. RAM'ler çift kanal mı? Kullandığın diskte sorun var mı? Bu gibi soruları sorarak çözüm bulmak lazım.

RX 6600 PCI 4.0 özürlüsü kart değil ki. Sadece 6500XT, RX 6400 gibi kartlarda performans farklılığı çok yaşanıyor.

Ekran kartının güç kullanmı düşükse besleyemiyorsun kartı. RAM'ler çift kanal mı? Kullandığın diskte sorun var mı? Bu gibi soruları sorarak çözüm bulmak lazım.
Muhtemelen ondan yapıyor. Bir de psu kaç wat?

İşlemci PCI-E 3.0 desteklediği için;
Bütçe 4-5K demişsiniz ama en ucuz RX 6600 XT 7000 TL.
5K dan yüksek ama;
Satıcıyı takip ederseniz 50 TL indirim alıyorsunuz.

Geri
Yukarı