PRIME H410M-R-SI M.2 desteği var mı?

254052

Hectopat
"ASUS PRIME H410M-R-SI 2933MHz DDR4 Soket 1200 mATX" adlı ana karta sahip bir kasa alıyorum. Kasada M.2 olmadığı için bir de Hepsiburada'dan M.2 SSD aldım. Fakat bu kasada M.2 desteği var mı bilmiyorum.

Maalesef M.2 SSD desteği yok.
images.jpeg

Maalesef M.2 desteği yok.
Hayda, ne yapayım ben şimdi? Aldığım SSD'yi iptal mi edeyim? Kredi kartıyla toplu bir şekilde almıştım, iade mi olur ne olur? Kasada 240 gb m2 olmayab ssd var, 2. bir m2 olmayan ssd alsam takabilir miyim? Bir yardım edebilir misiniz?
Maalesef M.2 SSD desteği yok.
Aldığım üründe m2 yazmıyor, takılır mı bu acaba?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-10-10-37-50-162_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2021-10-10-10-37-50-162_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    43,1 KB · Görüntüleme: 30
Hayda, ne yapayım ben şimdi? Aldığım SSD'yi iptal mi edeyim? Kredi kartıyla toplu bir şekilde almıştım, iade mi olur ne olur? Kasada 240 gb m2 olmayab ssd var, 2. bir m2 olmayan ssd alsam takabilir miyim? Bir yardım edebilir misiniz?
Yani seçim size kalmış adaptör alıp onu PCI-EX girişine SSD'yi de adaptöre takarak kullanabilirsiniz ama vaad ettiği hızları tam vermeyebilir ve stabil olmaz.
IMG_20211010_103716.jpg

Aldığım üründe m2 yazmıyor, takılır mı bu acaba?
Yok hocam M.2 bu sadece belirtmemişler onun yerine NVMe yazmışlar.
----------------
Renderla veya yüksek boyutlu dosyalarla uğraşmıyorsanız zaten SATA SSD de işinizi görürdü, açılış hızlarında maksimum 1-2 saniye oynuyor.

Yani seçim size kalmış adaptör alıp onu PCI-EX girişine SSD'yi de adaptöre takarak kullanabilirsiniz ama vaad ettiği hızları tam vermeyebilir ve stabil olmaz.
Eki Görüntüle 1185517

Yok hocam M.2 bu sadece belirtmemişler onun yerine NVMe yazmışlar.
Adaptöre takarsam ne kadar düşer hızı, ayrıca adaptör linki atabilir misiniz? Birde bu ürünü iptal edip 2. bir normal SSD alsam takabilir miyim? Yer var mı yani?

Adaptöre takarsam ne kadar düşer hızı, ayrıca adaptör linki atabilir misiniz? Birde bu ürünü iptal edip 2. bir normal SSD alsam takabilir miyim? Yer var mı yani?
Maalesef adaptörlerin nasıl çalıştığı hakkında bir bilgim yok internetten araştırmanız ve hangisinin daha iyi olduğunu bulmanız daha iyi olur.

Anakartta 4 tane SATA girişi var boş yeriniz var ise SATA SSD uyumlu olacaktır.
IMG_20211010_104437.jpg

Maalesef adaptörlerin nasıl çalıştığı hakkında bir bilgim yok internetten araştırmanız ve hangisinin daha iyi olduğunu bulmanız daha iyi olur.

Eki Görüntüle 1185523
O zaman en mantıklısı bu ürünü iptal edip SATA SSD almak. Teşekkürler yardımınız için.
Ürün size ulaşmadıysa kurye geldiğinde iade etmek istediğinizi söyleyin. SATA SSD sizin için daha uygun olacaktır.
Ürün daha kargolanmadı, iptal edebiliyorum direkt.

Eki Görüntüle 1185523
Son olarak, tavsiye ettiğiniz SSD var mı?

Geri
Yukarı