Prime H510M-A ile i5-11600KF uyumu

@Motionless IN White güncel B560 anakartlarda zaten RAM belleklerini 4000 MHz ve daha üstünde kullanabiliyorsunuz. i5 11600K işlemciyi stok olarak 4.6 GHz Auto ayarlar yerine sabit 5.0 GHz ve daha yüksek frekanslarda kullanmanın oyunlar için hiçbir değeri yok. Performans testlerinin YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Sizde ki en büyük performans sorunu tamamen kısıtlı B460 anakartlar yüzünden kaynaklanıyordu. 11. nesil işlemciler ve B560 anakartlar sayesinde işlemciyi en yüksek verimli şekilde kullanırken RAM frekans kilidinden kurtulmuş oluyoruz. Yani Z490 ile B560 kıyaslama videolarını izlerseniz oyunlarda performans farkı bulamazsınız. Bu nedenle B560 anakartta 11600KF işlemcinin güç limitlerini kaldırıp, 3600 MHz frekans hızına sahip Dual Channel bellekler ile oyunlarda en yüksek performansa ulaşabilirsiniz. Yani B460 anakartlarda olan kısıtlama yeni nesilde mevcut olmadığı için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Kendim alacak olsam mutlaka Z490 ve Z590 bir anakart alırdım. Sebebi ise render sürelerini kısaltmak için işlemciye OC yapardım. Ancak normal bir kullanıcı için B560 anakartın fazlasıyla yeterli olduğunu söyleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı