Prime video telefonda görüntü çok kötü

Gökkayahan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Televizyonda hiçbir sorun yokken Prime video mobil uygulamasında görüntü kalitesi rezalet. İki saattir bununla uğraşıyorum. Düzeltemedim. İndirmede görüntü kaliteleri şu şekilde görünüyor. Telefonum Galaxy S6 Edge Plus.

Screenshot_20210403-212628.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyonda hiçbir sorun yokken Prime video mobil uygulamasında görüntü kalitesi rezalet. İki saattir bununla uğraşıyorum. Düzeltemedim. İndirmede görüntü kaliteleri şu şekilde görünüyor. Telefonum Galaxy S6 Edge Plus.

Eki Görüntüle 956275

Tam olarak anlamadım. En iyi çözünürlükte indirdiniz ama size "iyi" olarak mı sunuyor?

Telefondan video izlediğinizde görüntü formatı masaüstü veya laptop bilgisayarınızda ki gibi yüksek piksel değerinde olmayacak. Bu yüzden telefonlar için mpeg4 formatı ile mobil izlemede kalite standardı kullanıyorlar. Mpeg4 formatı hem ses hem veride güzel sıkıştırmalar yapabildiği için 1080p görüntü kalitesinde ki bir videoyu 450mb gibi bir boyuta küçültebilir.
Ayrıca sizin telefondan seyrederken kötü görüntü almanız da telefonunuzdaki "video codec" lerinin güncel olmamasından kaynaklanabilir. Sonuçta Galaxy S6 edge çok yeni bir sistem değil.

Mobil olarak maalesef prime video en son yazılıma sahip teknolojileri destekliyor. Yani "beni kullanacaksan güncel olacaksın" mantığıyla hizmet sunuyor.
Ama belki video kalitesinin bir örneğini paylaşırsanız video cidden standardın altında mı anlarız.
Bazen bende 4k film izledikten sonra cep telefonunda ki videolarda senkronizayson sorunu yaşıorum.

Maalesef video oynatılırken ekran görüntüsü alamıyorum. Ancak Netflix ve Amazondan, her ikisinden de aynı videoyu indirdim, sonuç bu şekilde. Neden Netflix'te böyle bir sorun yok. Netflix L1, telefonda FHD oynatabiliyor. Ekran ise QHD zaten. (amazonda indirebileceğim en iyi kalitede indirdim)
Screenshot_20210403-222549-01.jpeg
(amazon prime, 3. sezon 10. bölüm) 247 MB

Screenshot_20210403-222311-01.jpeg
(netflix, 3. sezon, 10. bölüm) 681 MB

Evet.. Şimdi farklı bir soruna değinmiş oluyorsunuz.
Prime video vs Netflix dövüşü oluyor aklınızda.
Fakat şunu bilin ki Netflix orjinal içerik konusunda çok iyidir.
Prime video ise parasını vermezseniz size 720p görüntü ile video izlettirir .
Prime video 15mb/sn akış hızı (streaming) sağlarken;
Netflix premium (4K) 25mb/sn akış hızı sağlar.

Hal bu iken sizin video boyutunu karşılaştırmanız da "benim CRT televizyon neden 4K video oynatmıyor " demeniz gibi oluyor..

Prime video vs Netflix dövüşü oluyor
Hocam ben zaten Netflixi kullanıyor, Amazonu ise yalnızca alışveriş için kullanıyordum. Netflixe zam gelmişken Prime Videoya da bakayım dedim. Yani hangisi iyi gibi bir sorum yok. Sadece aynı telefonda neden böyle bir farklılık olabiliyor, Amazona göre sorun benim telefonumda ama bana göre de sorun onda :)

Yeni konular

Geri
Yukarı