Prime Video Türkiye'de Oppenheimer'ın sansürlü, sigara kamu spotlu Hindistan versiyonu yayınlandı

Bu seçeneği maalesef alamıyorsun çünkü Türkiye'de yayınlanan versiyonu Hindistan versiyonu ve Hindistan versiyonu zorunlu olarak sansürlü geliyor.
Bunun için global sansürsüz sürüm ve Hindistan sürümü iki ayrı seçenek olarak yayınlanabilirdi. Amazon buna rağmen cimrilik etmiş.

4K ve HDR desteği ne durumda? Türkçe alt yazı bile yok görünüyor.

Belki Netflix'i içeriklerinden dolayı tercih etmeyen ailelerin 2. tercihi olmak için böyle bir yol izliyor olabilirler. Azıcık müstehcen içerik içeren filmlerini bile Türkiye'den izleyemiyorum, başka hiçbir sitede de yok.

Ben dün gece platforma gelmesini bekledim. 1 aydır da haberim vardı zaten geleceğine dair. Daha gece 12'yi 5 dakika falan geçmişken açıp bakayım dedim Hintçe falan birşeyler çıktı. Bir "ne oluyoruz?" dedim. 😂 Zaten Türkçe dil ve dublaj da yoktu. Bobinkafa'nın tweet'ini okuyana kadar ben anlamamıştım bu arada.

Bu sansür olayı da en son Blade Runner 2049'da patlamıştı. Sinemada falan da sansürlüymüş herhalde. Böyle adımlar atarak gereksiz dikkat çekiyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sansür konusunda şikayet etmeyeceğiniz en cesur platformlardan biri Mubi'dir bu arada. İçerikleri çok çeşitli. Diğer platformların koymaya korktuğu herşeyi açıkça sergiliyor. Kurucusunun Türk olmasına rağmen ülkemizde pek bir rağbet görmüyor tabi.

Film, Prime Video Türkiye'de vizyona girdi fakat Hindistan versiyonu yani başlangıçta sigara zararlıdır reklamlı, sigara içilen sahnelerde sigara öldürür yazılı, çıplak sahnelerde karakterlerin üzerine edit ile siyah kıyafet eklenmiş ve sırtların sansürlendiği versiyonu yayınlandı.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Her ne olursa olsun hiç bir platform korsanın eline su dökemez seversin sevmezsin orasını bilmem. Ben Blade üçlemesini izlemek istiyorum ama sadece üçüncü film Netflix'te var diğer iki film (Ki ilk iki film üçüncü filme basıp geçiyor) hiç bir yerde yok izleyemiyorsun çok saçma sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı