Prime Z690 P D4 anakartta güvenli önyükleme nasıl açılır?

Anakartım Prime Z690 p D4 FIFA 23'te ve Valorant'ta güvenli önyükleme hatası alıyorum fakat etkinleştiremedim.

1664751338586.png

Secure Boot Mode'un karşısındaki "Custom" yazılı butona basınca hangi seçenekler çıkıyor? "Enabled" şeklinde bir ibare görürseniz onu seçin. Ardından tekrar Valorant vb. desteklenmeyen oyunları deneyin.

Secure Boot Mode'un karşısındaki "Custom" yazılı butona basınca hangi seçenekler çıkıyor? "Enabled" şeklinde bir ibare görürseniz onu seçin. Ardından tekrar Valorant vb. desteklenmeyen oyunları deneyin.
standart var hocam

düzelmedi hocam

Son düzenleme:
hayır hocam hemen deniyorum . Boot mode custommu kalsın standartmı

Hocam biraz araştırma yapıp döneceğim. Şimdilik bir şey yapmayın.

@teçhizatçı dracula, Boot Mode'u "Custom" olarak bırakın. Ardından "Key Management'te bulunan ayarları (Aynı yer içerisinde bulunan bir ayar ile) sıfırlayıp bulunan bütün ayarları aktif edin. Ardından Secure Boot'a dönüp "Standart" olarak ayarlayın. Ayarları kaydedip çıkın ve BIOS'a tekrardan girin. Şimdi aktif edildiği hakkında bir ibare görmeniz gerekmekte Secure Boot ayarlarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam biraz araştırma yapıp döneceğim. Şimdilik bir şey yapmayın.

@teçhizatçı dracula, Boot Mode'u "Custom" olarak bırakın. Ardından "Key Management'te bulunan ayarları sıfırlayıp bulunan bütün ayarları aktif edin. Ardından Secure Boot'a dönüp "Standart" olarak ayarlayın. Ayarları kaydedip çıkın ve BIOS'a tekrardan girin. Şimdi aktif edildiği hakkında bir ibare görmeniz gerekmekte Secure Boot ayarlarında.
Kardeşim bende aynı sorunu alıyordum anakartımız aynı. OS Type seçeneğinden windows UEFI'yi seçip kaydet yapıp çıkarsan sorunun düzelecektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı