Çözüldü Prime95 + FurMark testinde worker 3 ve 6 error veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RuTHLeSss

Decapat
RAM
Corsair vengeance 8x2 3200mhz
SSD veya HDD modeli
WD Blue SN550 SSD 500gb
Ekran kartı
ASUS DUAL RTX 2060 6gb oc
Anakart
ASUS B450M K-II
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba demin test yaptım FurMark'ı başlattım. Bir süre sonra Prime95 (ikisi aynı anda videoda oyle diyordu abdullah abi) açtım FurMark yaklaşık 30 dakikaya yakın çalıştı sorun olmadı. 73 75 arası derece işlemci ise 90 95'e çıktı ve worker 6 fatal error verdi, eskiden yaklaşık 1 ay önce yaptığımda yine worker6 ve 3 error vermişti sebebi şu SS attım ne olabilir?

Dosya Ekleri

• prime95.PNG
    prime95.PNG
    83,8 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz çok sıcak, bu yüzden sorun çıkmış olabilir. Termal macun ve fan temizliği yapın.
Bir de hata olarak donanım hatası vermiş. Bunun anlamı da işlemci stabil değil, herhangi bir undervolt yaptınız mı?

İşlemciniz çok sıcak, bu yüzden sorun çıkmış olabilir. Termal macun ve fan temizliği yapın.
Bir de hata olarak donanım hatası vermiş. Bunun anlamı da işlemci stabil değil, herhangi bir undervolt yaptınız mı?
Yapmadım OC fakat ben alalı sistemi 10 ay oldu. Yani termal macun o kadarda eski değil, senede 1 değiştirsek yetiyor diye biliyorum ve testi blend all seçtim.

Anladım 2 sorum var
1)Bu testler aynı anda ve dediğim gibi prime95 blendd all olaarakmı kullanılıyor
2)Cooler Master Hyper 212 LED Turbo ARGB Islemci Hava Sogutucu| ITOPYA.COM bu soğutucu sizce nasıl
Daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı