Prime95, R5 3500X değerleri normal mi?

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
Sistemimde gün içinde 1-2 saniyelik yaşanılan bir takılmadan dolayı bileşenleri test ediyorum. Değerler normal mi? Herkes farklı bir şey diyor anlayamadım.

Screenshot_1.png

Takılmaların nedeni güç kaynağı olabilir. SSD hakkında bir bilgim yok ama sanırım satın aldığınız siteye sponsor olan bir marka o nedenle SSD kaynaklı da olabilir. Stres testi yaparak sonuç alamayabilirsiniz.

Takılmaların nedeni güç kaynağı olabilir. SSD hakkında bir bilgim yok ama sanırım satın aldığınız siteye sponsor olan bir marka o nedenle SSD kaynaklı da olabilir. Stres testi yaparak sonuç alamayabilirsiniz.
Takılmalar hakkında tarif edebildiğim kadar anlatarak bir konu açtım fakat çözüme ulaşmadı. Şöyle diyim dün gün boyu 1 kez oldu, 2-3 saniye discorddaki arkadaşlarımın sesi oyun sesi birbirine girdi ve görüntü ağırlaştı takıldı. 2 gün öncede masaüstünde mouse imleci ağırlaştı, yavaşladı. Müzik dinliyordum o esnada yine sesler birbirine girdi. Yine 2-3 saniye sürdü insan şüphe ediyor. SSD hakkında ne iyi ne kötü diyorlar bende o yüzden SSD kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. SSD test edebileceğim başka bir program var mıdır?

Tarif ettiğiniz problem donanım sürücülerinden, Windows güncellemelerinden kaynaklanıyor da olabilir.

İlk önce Windows güncellemelerinin hepsini tamamladığınızdan emin olun. Bazen güncellemeler arka planda devam ediyorken bilgisayar performansına bu tarz etkileri olabiliyor.

Daha sonra BIOS ve chipset sürücülerini kontrol edin ve güncel olduğundan emin olduktan sonra ses ve ekran kartı sürücülerini tamamen kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatarak tekrar yükleyin.

Sorun hala devam ediyorsa güç kaynağı veya SSD'den şüphelenebiliriz.

Tarif ettiğiniz problem donanım sürücülerinden, Windows güncellemelerinden kaynaklanıyor da olabilir.

İlk önce Windows güncellemelerinin hepsini tamamladığınızdan emin olun. Bazen güncellemeler arka planda devam ediyorken bilgisayar performansına bu tarz etkileri olabiliyor.

Daha sonra BIOS ve chipset sürücülerini kontrol edin ve güncel olduğundan emin olduktan sonra ses ve ekran kartı sürücülerini tamamen kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatarak tekrar yükleyin.

Sorun hala devam ediyorsa güç kaynağı veya SSD'den şüphelenebiliriz.
Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, Windows güncelledim.

Biostar'ın sitesinde şöyle 2 model var hangisi fark ediyor mu?

BIOS versiyonları aynı dosya boyutu ve gelen güncelleme açıklaması aynı. Birebir aynı ürün gibi görünüyor. Yine de anakart üzerindeki slotların renkleri farklı sizdeki renk hangisiyse onu indirmenizi öneririm.

Geri
Yukarı