PrimeOS Dual Boot ekranı gelmiyor

Grub bozulmuş hocam tekrar Windows kurmanız gerekiyor.

Grubu nasıl bozabilirimki Windows'ta var mı?
Windows kullanmaya ihtiyacım yok aslında daha. PrimeOS Windows olmadan çalışmazmı hocam bir de bölünmüş parçaları birleştirmeye gerek var mı Windows olmadan PrimeOS kullanmak için?

Grubu nasıl bozabilirimki Windows'ta var mı?
Windows kullanmaya ihtiyacım yok aslında daha. PrimeOS Windows olmadan çalışmazmı hocam bir de bölünmüş parçaları birleştirmeye gerek var mı Windows olmadan PrimeOS kullanmak için?

Her şeyi silmeniz için Windows'a ihtiyacınız var kurulumda bölümleri silebiliyorsunuz.
Bende az önce kurulumda hata yaptım grub kurmadığım için kullandığım Linux distrosunun grubu hata veriyor.
Hocam PrimeOS kurarken grub kısmında size soru geliyor onu kurun düzeliyor.

Her şeyi silmeniz için Windows'a ihtiyacınız var kurulumda bölümleri silebiliyorsunuz.
Bende az önce kurulumda hata yaptım grub kurmadığım için kullandığım Linux distrosunun grubu hata veriyor.

Peki şöyle bir yöntem yapsam. Başka laptopta Rufus veya Win to USB ile PrimeOS ISO dosyasını HDD'ye yazdırsam bendeki taşınılabilir çünkü HDD yeri bozuk.
Yazdırınca belki açılır ya da USB de olduğu gibi yüklemeden direkt başlatma seçeneği çıkar öyle olur mu acaba?
Hocam PrimeOS kurarken grub kısmında size soru geliyor onu kurun düzeliyor.

Ne sorusu hocam?

Peki şöyle bir yöntem yapsam. Başka laptopta Rufus veya Win to USB ile PrimeOS ISO dosyasını HDD'ye yazdırsam bendeki taşınılabilir çünkü HDD yeri bozuk.
Yazdırınca belki açılır ya da USB de olduğu gibi yüklemeden direkt başlatma seçeneği çıkar öyle olur mu acaba?

Ne sorusu hocam?

"Do you want install grub loader." Yazıyor ona evet basınca düzeliyor o hata.

Ubuntu, Debian gibi dağıtımlar.

Tamamdır hocam çözümü buldum. Aslında taşınılabilir kullandığım için şanslıyım. HDD'yi başka PC'ye takıp ISO'yu Rufus ile HDD'ye yazdırdım bölümler falan hep silindi. Sanki USB'ye yüklemiş gibi yükledim taktım laptopa otomatik olarak oradan çalıştırdığı için direkt olarak seçenekler geldi Live olanı seçtim. Böylece kullanabiliyorum ama kapatıp açarsam ne olur bilmiyorum deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı