Çözüldü PrimeOS USB'ye yükleniyor ama açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Az şekerli çay

Hectopat
İyi günler bir iki gündür USB bellekten çalıştırmak için Android tabanlı(?) işletim sistemi arıyordum. Phoenix OS ve PrimeOS, olmak üzere ikisinden birini yükleme kararı aldıydım.
Dün gece Phoenix OS'u indirdim fakat boot menüde USB hiç gözükmüyordu.
Bugün de PrimeOS'u indirdim. Boot menüde gözükmesine rağmen açtığımda siyah ekranda kalıyorum.
Hiçbir şey yapamıyorum ve ekranın ortalara doğru sol kısımda bir tane "-" gidip geliyor.
Ne yaptıysam bir çözüm bulamadım. Yardım edebilirseniz çok sevinirim, ve şimdiden teşekkür ederim

Sistemim:
Anakart: ASUS Prime B450M-K II
İşlemci: Ryzen 5 5600X
RAM: 8x2 Apacer Panther 3200MHz
Ekran kartı: ASUS RTX Dual 3060.
Kullandığım USB: Kingston DataTraveler Exodia 128 GB.
Yüklemeye çalıştığım işletim sistemi ve sürümü : PrimeOS-2.1.3-64-bit-20220719-BETA

Çözüm
Hocam sağolun çok güzel programmış nasıl haberim yokmuş böyle bir şeyden şaşırdım😀.

PrimeOs'u attım fakat bu sefer PrimeOs yazısı sol üstte belirip tekrar bekletmeye aldı, sanırsam beta olduğu için isonun bir hatası. Farklı bir iso yükleyip deneyeceğim sağolun.🙂
Legacy ve UEFI yollarının ikisini de denediniz, değil mi? Ayrıca onu kurmak istiyorsanız YouTube'dan kurulum videosu varsa bakabilirsiniz.

Android tabanlı bir sistem istiyorsanız direkt androidx86 kurabilirsiniz. Android 9 olması lazım bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz. Uyarmam gerekir biraz eski olan sistemimde kurdum ve LAN kablosu çalışmadı. Normalde çalışıyormuş. İnternette soruna dair neredeyse hiçbir şey bulamadım. Muhtemelen yaşamazsınız ama diyeyim gene de.

Hepsinden evvel sıkışmamak n'olur n'olmaz Windows ISO'sunu Ventoy'da bulundurabilirsiniz. Ben Ventoy'un mantığını çok geç anladığım ve Linux'ta acemi olduğum için çok defa sıkışmıştım. 😄 Telefondan USB'ye ISO yazdırmak mı dersiniz... Telefon hafızasının bir kısmını USB olarak host edip Ventoy ile Windows'u kurmak mı... Aman diyeyim.
Hocam 2. kez rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
Akıl sağlığımı kaybetmek üzere iken sonradan aklıma geldi.
Ben bu bilgasayarda hiç çalıştıramadıydım Live USB sistemleri.
Secure Boot kapalı fakat çalışmama sebebini bilmiyorum.
Dediğiniz gibi Ventoy'u USB'ye kurup eski laptop a takıp çalıştırdım sıkıntısız çalışıyor şimdilik. Çok teşekkür ederim.
Live USB'nin bu bilgisayarda çalışmama sebebini artık başka bir konu açarak çözmem gerekecek 😀
Yok hocam ne rahatsızı. Yeni konuda kolay gelsin. Ancak yine de YouTube'dan basit Windows veya başka bir OS kurulum videosu izleyebilirsiniz. Hata belki basit, ufak olabilir. Siz bilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı