Pringles neden diğer cipslerden daha pahalı?

Froster_xx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öyle boş boş dururken aklıma bir şey takıldı. Yurt dışı gerek Amerika gerek başka ülkeler olsun mesela Doritos 1.75 cent ise Türkiye'de 30 TL falan ama Pringles cipsler yurt dışında 1.35 cent falanken Türkiye'de neden bu kadar pahalı aklıma takıldı. Doritos veya diğer cipslerin içeriğinin Türkiye ile aynı olmadığını biliyorum bizde daha kalitesiz falan ama 1.35 dolarlık neden bu kadar gereksiz pahalı ama yurt dışında 1.70 olan Doritos vesaire 30 TL civarında.

Dosya Ekleri

• IMG_20231026_133751.jpg
    IMG_20231026_133751.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_2023-10-26-13-35-59-868_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-10-26-13-35-59-868_com.android.chrome.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 40
Anlam veremedim ve zaten bu aralar hiç Pringles görmüyorum marketlerde vs. acaba satışı mı kesildi?

Evet ülkeden çekilme kararı aldılar gibi bir söylenti vardı. Sanırım gerçek oldu bence fiyatı normal cipslerle aynı olsa daha fazla tutulurdu acaba vergilendirme oranı mı değişik.

Evet ülkeden çekilme kararı aldılar gibi bir söylenti vardı. Sanırım gerçek oldu bence fiyatı normal cipslerle aynı olsa daha fazla tutulurdu acaba vergilendirme oranı mı değişik.
İthal oldukları için pahalıydılar. Sonradan gramajı ve ambalaj tasarımı değişik versiyonlarını daha çok görmeye başlamıştım. Belki fiyatlardaki artıştan etkilenmemek için yerli bir firma ile anlaşıp burada üretilmeye başlanmıştır bilemiyorum. Bu aralar bende hiç göremiyorum. Çekilmişlerdir hakikaten belki de.

Arkadaşlar öyle boş boş dururken aklıma bir şey takıldı. Yurt dışı gerek Amerika gerek başka ülkeler olsun mesela Doritos 1.75 cent ise Türkiye'de 30 TL falan ama Pringles cipsler yurt dışında 1.35 cent falanken Türkiye'de neden bu kadar pahalı aklıma takıldı. Doritos veya diğer cipslerin içeriğinin Türkiye ile aynı olmadığını biliyorum bizde daha kalitesiz falan ama 1.35 dolarlık neden bu kadar gereksiz pahalı ama yurt dışında 1.70 olan Doritos vesaire 30 TL civarında.
Hergün 2 paket cips yiyen bir insan değilseniz, haftada 1 veya 15 günde 1 cips yiyorsanız diğer cipslere göre vereceğiniz fark en fazla 2,5-3 liradır. neticede kaliteli üretilmiş, ayarında yağ ve içerikle keyifle yiyeceğiniz bir cips için gayet makul bir fiyat farkıdır.

Geri
Yukarı