Prizdeki Ethernet çıkışına Ethernet kablosu girmiyor

totoca.

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dell Inspiron 15 7577-0074
Nvidia GTX 1050Ti
Intel Core i7-7700HQ
8GB RAM
1TB HDD + 128GB SSD
Merhaba. Evimdeki prizde Ethernet kablosu çıkışı var ancak elimdeki kablo bilgisayarımın Ethernet girişine girmesine rağmen prizdeki çıkışın içine bir türlü girmiyor. Bunun için Ethernet kablosunun başı küçük olanından mı gerekiyor? Yoksa bu çıkış Ethernet kablosu çıkışı değil mi? Prizin fotoğrafını aşağıya ekledim.

Dosya Ekleri

• 7824e308-0212-42d2-a3b5-46ece6c7c2dd.jpg
    7824e308-0212-42d2-a3b5-46ece6c7c2dd.jpg
    172,3 KB · Görüntüleme: 34
Hocam bir sorum daha var. RJ11 kablo ile 100mb üstü download hızlarına erişebilir miyim?

Bu port bildiğiniz telefon jakı yukarıda belirtildiği gibi RJ11. Yani ev telefonunuzu ve DSL (ADSL veya VDSL) modeminizi telefon hattına bağlıyor başka bir görevi yok.

Eğer VDSL kullanıyorsanız ve paket hızınız 100 Mbps ise evet teorik olarak 100 Mbps hız alabilirsiniz.

Özetle modeminizin DSL girişiyle (Duvarınızdaki jakın aynısı DSL modemde de bulunur) duvardaki girişe çift tarafı RJ11 jaklı bir telefon kablosu bağlayacaksınız ve modeminiz üzerinden internet alacaksınız.

O çıkış ethernet çıkışı, ona uymaz. RJ11 kablosunu modeme, bir ethernet kablosunu da modemden laptopunuza takmanız lazım.
Burada anlattığınızı daha detayla anlatan bir video vb. kaynak var mı hocam? Mesajdan pek bir şey anlamadım da.

Hala anlamadım hocam bu RJ11 çıkışından modeme bağlantı çekmezsek bilgisayara modemden Ethernet kablosu çeksem bile çalışmıyor mu yani?

Önce bağlantıyı modeme oradan Ethernet ile PC'ye bağlamanız gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı