Prizden gelen ses nedir?

ozix2018

Hectopat
Merhaba ekte gösterdiğim prizdeki bu sesin sebebi nedir? Masamda olduğu için aşırı rahatsız oluyorum ve önceden yoktu ses, yani vardı ama böyle iğrenç değildi önceden gelen ses daha sabitti ve fark edilmeyecek kadar azdı yaklaşmazsan fark etmiyordun yani. Bir gün bu prizin bağlı olduğu fişi çekıp takmışlar ve bu ses gelmeye başlamış. Ve ses o ışığa bağlı olarak çıkıyor gibi önceden o ışık hep yanık dururdu. Böyle sönme yanma hareketi yapmazdı. Aslında bu priz bayağı bir sorun çıkarıyordu şaltreri falan çalışmıyordu. Kendi kendine düzelmiş. Şimdi değiştiremiyorum da. Malum bu tip prizler pahalandı iyce. Sorduğum hiçbir elektrikçide nedenini bilmiyor. Yardım edin. Delireceğim.

Merhaba ekte gösterdiğim prizdeki bu sesin sebebi nedir? Masamda olduğu için aşırı rahatsız oluyorum ve önceden yoktu ses, yani vardı ama böyle iğrenç değildi önceden gelen ses daha sabitti ve fark edilmicek kadar azdı yaklaşmassan fark etmiyodun yani. Bir gün bu prizin bağlı olduğu fişi çekıp takmışlar ve bu ses gelmeye başlamış. Ve ses o ışığa bağlı olarak çıkıyor gibi önceden o ışık hep yanık dururdu böyle sönme yanma hareketi yapmazdı. Aslında bu priz bayağı bir sorun çıkarıyordu şaltreri falan çalışmıyordu kendi kendine düzelmiş. Şimdi değiştiremiyorumda malum bu tip prizler pahalandı iyce. Sorduğum hiçbir elektrikçide nedenini bilmiyor yardım edin. Delireceğim.

Merhaba ekte gösterdiğim prizdeki bu sesin sebebi nedir? Masamda olduğu için aşırı rahatsız oluyorum ve önceden yoktu ses, yani vardı ama böyle iğrenç değildi önceden gelen ses daha sabitti ve fark edilmeyecek kadar azdı yaklaşmazsan fark etmiyordun yani. Bir gün bu prizin bağlı olduğu fişi çekıp takmışlar ve bu ses gelmeye başlamış. Ve ses o ışığa bağlı olarak çıkıyor gibi önceden o ışık hep yanık dururdu. Böyle sönme yanma hareketi yapmazdı. Aslında bu priz bayağı bir sorun çıkarıyordu şaltreri falan çalışmıyordu. Kendi kendine düzelmiş. Şimdi değiştiremiyorum da. Malum bu tip prizler pahalandı iyce. Sorduğum hiçbir elektrikçide nedenini bilmiyor. Yardım edin. Delireceğim.

Dosya Ekleri

• 20231024_215614.jpg
    20231024_215614.jpg
    67,4 KB · Görüntüleme: 49
Hocam değiştirin prizi.
600 liradan kaçıyorsunuz bütün cihazlarınızdan olucaksınız.
Bir de hangi moderatör düzenledi bu konuyu :D

Birkaç kere denedim video yüklemeyi ama olmamış Drive linki bırakıyorum.

Hocam değiştirin prizi.
600 liradan kaçıyorsunuz bütün cihazlarınızdan olacaksınız.
Bir de hangi moderatör düzenledi bu konuyu :D

Bayağıdır kullanıyorum bir zararı olmadı ses dışında o da canımı acıtıyor artık.

Sesi hayal mi edelim, sese ait bir video

Sesi hayal mi edelim, sese ait bir video kaydı falan yok mu?

Birkaç kere denedim video yüklemeyi ama olmamış Drive linki bırakıyorum.

Bayağıdır kullanıyorum bir zararı olmadı ses dışında o da canımı acıtıyor artık.

Ne olduğu anlaşılmıyor aldığın yere sorsan daha iyi edersin, ben akımdan gelen cızırtı gibi bir şey sanmıştım. Bir hatadan dolayı uyarı lambası yanıp sönüyor gibi, bunu öğrenmenin tek yolu aynı prize sahip birisi yorum yapacak veya aldığınız yere soracaksınız. Marka model varsa internete yazıp araştırmayı da deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı