Prizden hafif ötme sesi normal mi?

TwoRuleMusic

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yaklaşık 1 yıldır 6'lı sıradan bir priz kullanıyorum ve hiçbir sorunum yok sadece aklıma takılan bir şey var.

Laptopum kapalıyken güç kaynağını prize takınca hafif bir ötme sesi geliyor ve bilgisayarı açtığımda ötme sesi kesiliyor. Bu normal bir şey mi?

Arkadaşlar selam, yaklaşık 1 yıldır 6'lı sıradan bir priz kullanıyorum ve hiçbir sorunum yok sadece aklıma takılan bir şey var.

Laptopum kapalıyken güç kaynağını prize takınca hafif bir ötme sesi geliyor ve bilgisayarı açtığımda ötme sesi kesiliyor. Bu normal bir şey mi?
Normal.Artarsa vesaire kontrol ettirin.

Rusların bir atasözü vardır "elektrik işi şakaya gelmez" yine de temkinli olun, bilen birisine baktırmanız yararınıza olur.

Yok hayır artma falan olmadı ve bu sadece bilgisayarımın güç kaynağını takınca hafif bir ötme sesi geliyor o da bilgisayarı açınca kesiliyor normale dönüyor. Prizin tüm başlarına takıp çıkararak denedim hepsinde aynı
O zaman hiçbir sıkıntı yok.

Yok hayır artma falan olmadı ve bu sadece bilgisayarımın güç kaynağını takınca hafif bir ötme sesi geliyor o da bilgisayarı açınca kesiliyor normale dönüyor. Prizin tüm başlarına takıp çıkararak denedim hepsinde aynı oluyor
Ama yinede kendinizi korumak için ne olur ne olmaz kontrol ettirin isterseniz.Ama birşey olcağın sanmıyorum.

O zaman hiçbir sıkıntı yok.

Ama yinede kendinizi korumak için ne olur ne olmaz kontrol ettirin isterseniz.Ama birşey olcağın sanmıyorum.
Teşekkür ederim yardımın ve yardımınız için. Bunca zaman bir problem olmadı sizin de söylediğiniz gibi ben de bir şey olacağını düşünmüyorum. Biraz da olsa içim rahatladı.

Merhaba. Laptop adaptörü standby' da iken adaptöründen ötme sesi verilip PC açıldığında sesin kaybolduğunu belirtiyorsunuz. Öncelikle başka uzatmalı prizlerle de bunu bir deneyin, ayni ses yine geliyor mu ona bir bakın. Başka uzatmalı prizlerde ayni durumun oluşamayacağını kuvvetle düşünüyorum. 6'lı prizin iç mekanik temasıyla, o anda geçen elektrik bağlantılarıyla direk ilgili bir durumdur, zayıf yükte mekanik temas daha zayıf olup PC çalışınca elektrik teması tümüyle sağlanıp bu ses kaybolmuş oluyor.

Ancak bu şekilde devamlı çalıştırmanız çok doğru değil, otomatlarda da dış bağlantı veya içten bazı otomat sorunları olduğunda veya etiket A değerinin çok üzerinde yükler otomattan o anda geçtiğinde benzer durumlar onlarda da görülebiliyor. Ama onlardaki durum ile sizinkinde oluşan bu durum yine normal değil, başka uzatmalı prizlerle de mutlaka bunu bir deneyin. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı