Pro Plan mamalarda tehlikeli madde tespit edilmiş

shush

Hectopat
12 Temmuz 2022 tarihinde Amazon'dan şöyle bir mail aldım:

Merhaba,

Siparişinizle ilgili önemli bir mesaj

Fransa'nın tehlikeli ürünler için Uyarı Sistemi (Rappel Conso) Amazon.com.tr üzerinden satın alınan ürün için belirtilen bir ürün güvenliği bilgisine sahip. Ürün şu tehlikeli maddeyi içeriyor olabilir: tehlikeli kimyasallar.

Ürün adı:
Pro Plan Original Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması 10 kg

Bildirimden etkilenen ürün parti kodları:
1324091108, 1324091104, 1325091106

Bildirimden etkilenen ürün son kullanma tarihleri:
31/05/2023

Eğer ürünü tükettiyseniz ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız, tıbbi destek alın. Bu ürünü başka biri için satın aldıysanız olası gıda güvenliği riskinden haberdar olması için bu e-postayı söz konusu kişiyle paylaşın.

Ürün tutarını bu ürünü satın alırken kullandığınız ödeme aracına iade ettik. Para iadesi gerçekleştiğinde bizden bir onay e-postası alacaksınız ve tamamlanan para iadesi işlemini Siparişlerim Amazon Giriş Yap sayfasından "Sipariş Bilgileri" seçeneğini belirleyerek görebileceksiniz.

Para iadesinin gerçekleşmesi için bankanıza 1-3 gün zaman tanıyın.

Bu durumun neden olabileceği her türlü rahatsızlık için sizden özür diliyor, müşterilerimizin güvenliğinin ve memnuniyetinin bizler için son derece önemli olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Saygılarımla,

Fransa'dan gelen böyle bir haberle AmazonTR mama ücretini karta iade etmiş.
Tavsiye ettiğimiz bir marka olan Pro Plan'ın böyle bir haberle anılması rahatsız edici. Sanırım farklı bir markaya geçeceğim.
Amazon'dan kartıma para göndermek yerine ürünü tekrar göndermesini isterdim. Zira 250 tl fiyat farkı oluşmuş.

Şu an evde olmadığım için parti numarasını kontrol edemiyorum. Sizin de aynı markadan mamanız varsa ambalajını kontrol etmenizi öneriyorum.

İlgili konunun ekşi sözlük başlığı.

Son düzenleyen: Moderatör:
12 Temmuz 2022 tarihinde Amazon'dan şöyle bir mail aldım:

Fransa'dan gelen böyle bir haberle AmazonTR mama ücretini karta iade etmiş.
Tavsiye ettiğimiz bir marka olan Pro Plan'ın böyle bir haberle anılması rahatsız edici. Sanırım farklı bir markaya geçeceğim.
Amazon'dan kartıma para göndermek yerine ürünü tekrar göndermesini isterdim. Zira 250 tl fiyat farkı oluşmuş.

Şu an evde olmadığım için parti numarasını kontrol edemiyorum. Sizin de aynı markadan mamanız varsa ambalajını kontrol etmenizi öneriyorum.

İlgili konunun ekşi sözlük başlığı.
Proplan markasının bir belgeselde geçmişte zehirlenmelere yol açtığında ve yurt dışında bir çok köpeğin öldüğü izlemiştim bulabilirsem belgeseli atarım ayrıca içerik açısından kaliteli olduğunu düşünmüyorum sizin yerinizde olsam N&D,Acana,Orijen,Bozita marka mamalarından birini tercih ederim (kendi kedime N&D kullanıyorum)

Pro Plan markasının bir belgeselde geçmişte zehirlenmelere yol açtığını ve yurt dışında bir çok köpeğin öldüğünü izlemiştim. Bulabilirsem belgeseli atarım.
Bununla ilgili bir şeyler duymuştum. Bulursanız yeni bir konuda beni etiketleyerek paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Ayrıca içerik açısından kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Sizin yerinizde olsam N&D, Acana, Orijen, Bozita marka mamalardan birini tercih ederim. Kendi kedimde N&D kullanıyorum.
Acana, Orijen bütçenin çok çok üstünde maalesef. Zorlasam N&D alabilirim sanırım ama -N&D kalitesinde- daha ucuz alternatifler var mı diye bakınıyorum.

Ben de bu mamayı kullanıyordum fakat çöpe attım. Parti numarası ve üretim tarihleri uymuyor fakat nasıl güvenip vereceğim? Trendyol sağolsun ne bir bilgilendirme yaptı ne de bir iade.

Ben de bu mamayı kullanıyordum fakat çöpe attım. Parti numarası ve üretim tarihleri uymuyor fakat nasıl güvenip vereceğim? Trendyol sağ olsun ne bir bilgilendirme yaptı ne de bir iade.
Bir problem çıkacağını düşünmüyorum çünkü bu madde bütün ürünlerde yok. Sadece 3 partide rastlanmış.

Bir problem çıkacağını düşünmüyorum çünkü bu madde bütün ürünlerde yok. Sadece 3 partide rastlanmış.
Hocam emin olamadan nasıl verebilirim ki? Dönüşü olmayan zararlar verebilir kedime. Arkadaşım da yavru kedi beslediği için ondan bugünlük idare edecek kadar royal canin mama aldım. Akşam gidip yeni mama alacağım.

Bilginiz var mı bilmiyorum, trendyol bilgilendirme yapmadı ancak arayan müşterilere parti numarası gözetmeksizin para iadesi yapmış. Buna dayanarak Amazon'u aradım ve 1,5kg mama var ancak parti numarası aynı olmasa da içime sinmeyecek mamayı imha edeceğim iade istiyorum dediğimde aynı partiden olmasa da iade sağlandı. Online olarak nerden almış olursanız olun kullanmayacaksanız iade için hakkınız var diye düşünüyorum. Konuyla ilgili instagram suzionline sayfasında görüp haberdar oldum. Gelişmeleri başka takip ettiğiniz varsa bilgi verirseniz çok sevinirim. Umarım şimdiye kadar yedikleri dokunmaz.

Ben de bu mamayı kullanıyordum fakat çöpe attım. Parti numarası ve üretim tarihleri uymuyor fakat nasıl güvenip vereceğim? Trendyol sağolsun ne bir bilgilendirme yaptı ne de bir iade.
Trendyol ile iletişim kurup iade süreci başlatabilirsiniz başlatanlar parti no vs gözetilmeden iade edebilmiş kullanılmış da olsa.

Bilginiz var mı bilmiyorum, trendyol bilgilendirme yapmadı ancak arayan müşterilere parti numarası gözetmeksizin para iadesi yapmış. Buna dayanarak Amazon'u aradım ve 1,5kg mama var ancak parti numarası aynı olmasa da içime sinmeyecek mamayı imha edeceğim iade istiyorum dediğimde aynı partiden olmasa da iade sağlandı. Online olarak nerden almış olursanız olun kullanmayacaksanız iade için hakkınız var diye düşünüyorum. Konuyla ilgili instagram suzionline sayfasında görüp haberdar oldum. Gelişmeleri başka takip ettiğiniz varsa bilgi verirseniz çok sevinirim. Umarım şimdiye kadar yedikleri dokunmaz.

Trendyol ile iletişim kurup iade süreci başlatabilirsiniz başlatanlar parti no vs gözetilmeden iade edebilmiş kullanılmış da olsa.
Trendyol canlı desteğine yazdım fakat satıcınız ile irtibata geçin denildi.

Geri
Yukarı