Problemler için kitap önerisi

perfectoo

Hectopat
Problemlerde ortaya yakın bir seviyedeyim. Elimde etkili matematik problemler ve apotemi problemler var. İkisi için de zor deniyor. Ben ikisini aynı anda götürmeyi düşünüyorum. Bu kitaplar ile başlanır mı? Daha öncesinde matematiğin ilacı mıydı öyle bir şey çözmüştüm ancak soruları saçma derecede kolay geldiği için kitabı sonlara yakın bırakmıştım.

Problemlerde ortaya yakın bir seviyedeyim. Elimde etkili matematik problemler ve apotemi problemler var. İkisi için de zor deniyor. Ben ikisini aynı anda götürmeyi düşünüyorum. Bu kitaplar ile başlanır mı? Daha öncesinde matematiğin ilacı mıydı öyle bir şey çözmüştüm ancak soruları saçma derecede kolay geldiği için kitabı sonlara yakın bırakmıştım.
Tüm liselilerin kurtarıcısı "bilgi sarmal".

Peki Bilgi Sarmal'dan sonra ne çözülmeli?

Acil Problemler alabilirsiniz. Yer yer zora kaçan kaliteli soruları var. (Acil son 1-2 yılda orta seviyeye kaydı, eski kitaplarına bakıp zor olduğu yanılgısına düşmeyin diye diyorum)

Veya zor çözmek istiyorum derseniz elinizdeki Apotemi'yi çözebilirsiniz.

12.sınıf iseniz Apotemi ve Orijinal'i sona bırakmanızı öneririm.

Acil problemler alabilirsiniz. Yer yer zora kaçan kaliteli soruları var. (acil son 1-2 yılda orta seviyeye kaydı, eski kitaplarına bakıp zor olduğu yanılgısına düşmeyin diye diyorum)

Veya zor çözmek istiyorum derseniz elinizdeki Apotemi'yi çözebilirsiniz.

12.sınıf iseniz apotemi ve Orijinal'i sona bırakmanızı öneririm.

O halde apotemi ile başlamıyorum. Bilgi Sarmal ve acil alacağım. Taş çatlasa 2000 soru olsa her gün 40 sorudan 2 aya yakın bir sürede bu orta seviye biter. Apotemi de 800 soru olsa 1 aya yakın ona zaman ayırırım. Biraz da zaman kaybı olsa ve sınavlar da araya girse 4 ay gibi bir sürede problemler yüksek oranda biter.

Yeni konular

Geri
Yukarı