Problemler için 0'dan kitap önerisi

Ben problemler çözmeye şenol hocanın çıtır çerez problemleriyle başladım. Beni belli bir seviyeye getirdi, şu an denemelerde 17 neti görebiliyorum.

Anladığım kadarıyla siz yeni nesil sorularda takılıyorsunuz, aslında yeni nesil soru denilen şey klasik sorunun makyajlanmış hali. Konuya hakim olduktan sonra yeni nesil sorular başta farklı gelse de aslında soruyu anladıktan sonra klasik sorudan pek de farkı yok. Önce klasik sorulara hakim olup üstüne bol alan denemesi çözmeniz işe yarayabilir. Kitap olarak da Apotemi problem harici başka problem kitabı çözmediğim için konudaki önerileri dikkate almanız daha iyi olur. Apotemi ise zor bir kitap, bu düzey için gereksiz olur.

3 kitap al derim.
1-Çıtır Çerez Problemler (kolay)
2-Problemlerin Ritmi (orta)
3-Apotemi Problemler (zor)

Bunlar kolay-orta-zor seviye de bence en iyileri. Kolay olan kitap bir süre sonra basit gelebilir burada problemlerin ritmine geç derim. Oradan da Apotemi'ye. Apotemi'yi çözersen zaten problemleri bitirmişsin gibi bir şey olur.

@diegoarmano elimde olan kitaplar şunlar:
1-ilyas güneş taktiklerle problemler fasikülü, yarısını bitirdim fakat soruların kalitesizliği yüzünden bıraktım.
2-çıtır çerez problemler, kitabı bitirdim.
3-çap problemler fasikülü, daha yeni başladım ve bitirmeyi düşünüyorum.
4-bilgi sarmal problem soru bankası, daha hiç bakmadım eğer çapı bitirirsem onu çözmeyi düşünüyorum.

Elimde olanlar ve çözmeyi düşündüklerim bunlar, apotemi gereksiz zorlaması yüzünden çözmeyi düşünmüyorum ve bilgi sarmalı çözebilirsem yeterli olacak gibi geliyor.

Bu kadar kitap varken problemlerin ritmini almaya gerek var mı? Onun yerine bilgi sarmal nasıl olur?

@diegoarmano elimde olan kitaplar şunlar:
1-ilyas güneş taktiklerle problemler fasikülü, yarısını bitirdim fakat soruların kalitesizliği yüzünden bıraktım.
2-çıtır çerez problemler, kitabı bitirdim.
3-çap problemler fasikülü, daha yeni başladım ve bitirmeyi düşünüyorum.
4-bilgi sarmal problem soru bankası, daha hiç bakmadım eğer çapı bitirirsem onu çözmeyi düşünüyorum.

Elimde olanlar ve çözmeyi düşündüklerim bunlar, apotemi gereksiz zorlaması yüzünden çözmeyi düşünmüyorum ve bilgi sarmalı çözebilirsem yeterli olacak gibi geliyor.

Bu kadar kitap varken problemlerin ritmini almaya gerek var mı? Onun yerine bilgi sarmal nasıl olur?

Bence Bilgi Sarmal varken Problemlerin Ritmi almaya gerek yok. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Bilgi Sarmal biraz daha zor bir kitap. Orta seviye diye geçiyor ama o sınıfın en zor kitaplarından biri. Problemlerin Ritmini ben soru çeşidi bakımından çok beğenmiştim ama Bilgi Sarmalında ondan eksik kalır yanı yoktur bence.

Apotemi'ye gelecek olursak bu 2021 sınavından sonra daha da çok önerilmeye başlandı. Sebebi de ÖSYM'nin problem soruları. Bence Apotemi çözebilen birisi sınav beklenenden zorda çıksa problemlerde sorun yaşamaz. Kitap bende de var gerçekten bazı soruları beyin yakan türden.

Bence Bilgi Sarmal varken Problemlerin Ritmi almaya gerek yok. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Bilgi Sarmal biraz daha zor bir kitap. Orta seviye diye geçiyor ama o sınıfın en zor kitaplarından biri. Problemlerin Ritmini ben soru çeşidi bakımından çok beğenmiştim ama Bilgi Sarmalında ondan eksik kalır yanı yoktur bence.

Apotemi'ye gelecek olursak bu 2021 sınavından sonra daha da çok önerilmeye başlandı. Sebebi de ÖSYM'nin problem soruları. Bence Apotemi çözebilen birisi sınav beklenenden zorda çıksa problemlerde sorun yaşamaz. Kitap bende de var gerçekten bazı soruları beyin yakan türden.

Zaten problemleri zor yapıyorum apotemi beni çok zorlar. Bilgi sarmaldan devam edeceğim o zaman, teşekkürler.

Limitin TYT kitabı aşırı kolay, Limitten başlayabilirsin.

Geri
Yukarı