Profesyonel kameraya en yakın cep telefonu modelleri

nocseiz

Hectopat
MUFSAT derneği foto sunum etkinliğindeyim. Başkana sorduğumda en iyi 2 modeli önerdi; ben, Apple XS Max en iyi video kameraya sahipmiş deyince:
1. Huawei P20 Pro
2. Xiaomi Mi 8 Pro

Fiyatları 3-5 sene sonra iyice düşerse umarım bir tanesini alabilirim. İlgilenenlerin bilgisine...

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten bu telefonlar orta sınıf fotoğraf makineleriyle yarışıyorlar. Cidden XS Max çok iyi video çekiyor.
Keşke almak nasip olsa.

P20 PRO, Mi8 e göre daha iyi.Apple ı sevmem ama Jobs en son 5s i yapmamış mıydı? Baya da ayakta kaldılar.
Ben Apple 20-50 sene veriyorum... Steve Jobs'ın terk etmesi ile değişenlerden birine örnek: 'Bak hiç yazılımdan bahsediyor mu Apple yıllardan beri telefon lansmanlarında: Yok şu kadar bellek; şu kadar işlemci; şöyle piksel yoğunluğu... Fakat Steve Jobs ilk Apple Akıllı Telefonu'nu tanıttığında; ağzından bir kelime donanımı ile ilgili bir laf çıkmadı. Hep yazılımlara odaklanmıştı; ne yapabilirsiniz bu telefonla? Odak noktası bundan, donanıma kaydı ve bu yüzden Apple, bugünkü Apple haline dönüştü." - Oyungezer Donanım Editörü Tuğbek Ölek'in çektiği videolardaki sözlerinden aklımda kaldığı kadarıyla aktardım. Kendisi bir başka videoda 'Super Mario ya da Zelda oyunu bekleyen bir kişinin heyecan duymasını anlayamıyorum ve buna saygı gösteremem.' demesi dışında çok sevip saydığım bir insan.
...Oyungezer Donanım Editörü Tuğbek Ölek'in çektiği videolardaki sözlerinden aklımda kaldığı kadarıyla aktardım. Kendisi bir başka videoda 'Super Mario ya da Zelda oyunu bekleyen bir kişinin heyecan duymasını anlayamıyorum ve buna saygı gösteremem.' demesi dışında çok sevip saydığım bir insan.
"heyecan duymasını" değil "delirmesini" demiş... Fark nedir bilmesem de.

Son düzenleme:
Ben Apple 20-50 sene veriyorum... Steve Jobs'ın terk etmesi ile değişenlerden birine örnek: 'Bak hiç yazılımdan bahsediyor mu Apple yıllardan beri telefon lansmanlarında: Yok şu kadar bellek; şu kadar işlemci; şöyle piksel yoğunluğu... Fakat Steve Jobs ilk Apple Akıllı Telefonu'nu tanıttığında; ağzından bir kelime donanımı ile ilgili bir laf çıkmadı. Hep yazılımlara odaklanmıştı; ne yapabilirsiniz bu telefonla? Odak noktası bundan, donanıma kaydı ve bu yüzden Apple, bugünkü Apple haline dönüştü." - Oyungezer Donanım Editörü Tuğbek Ölek'in çektiği videolardaki sözlerinden aklımda kaldığı kadarıyla aktardım. Kendisi bir başka videoda 'Super Mario ya da Zelda oyunu bekleyen bir kişinin heyecan duymasını anlayamıyorum ve buna saygı gösteremem.' demesi dışında çok sevip saydığım bir insan.
Apple donanıma kaymadı, her yıl haziran ayında WWDC konferansı düzenliyorlar, her platform için yazılım güncellemelerini geliştirici betası olarak yayınlıyorlar.

... Oyungezer Donanım Editörü Tuğbek Ölek'in çektiği videolardaki sözlerinden aklımda kaldığı kadarıyla aktardım. Kendisi bir başka videoda 'Super Mario ya da Zelda oyunu bekleyen bir kişinin heyecan duymasını anlayamıyorum ve buna saygı gösteremem.' demesi dışında çok sevip saydığım bir insan.

"heyecan duymasını" değil "delirmesini" demiş... Fark nedir bilmesem de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı