Profil Fotoğrafımdan Ötürü Konularıma Cevap Verilmediğini Düşünüyorum

Yıllardır süregelen "Geçmişi inkâr etmek." diye bir hadise mevcut. Bir de bizim memlekette adamın görüşüne de, görünüşüne de çok takarlar. 10-11 aydır devam eden çabalarımın sonucunda yakın bir arkadaşımın okuma ile uğraşmasına aracı olmuştum. Neyse, bir süre sonra tarih okumaya ve benimle bu konuları sık sık konuşmaya başladı. Bir gün de işte Atatürk'ten falan konuşurken, ismi duyulan ama pek bilinmeyen Talat Paşa gibi adamları andı, bana bunları anlat dedi. Ben de elimden geldiğince anlatıyor ve fotoğraflar paylaşıyordum, o da birden "Bu adamın kafasında fes var, ben bunu sevmedim, başka bir şey konuşalım." dedi. Tabii orada asla kalbini kırmadım. Yani demem o ki ön yargı her zaman mevcut. Bu ön yargı sayesinde de birçok güzelliklerden kasıtlı olarak mahrum kalıyor, onu öğrenmeden de ölüyoruz. Daha mühimi ise devasa bir kutuplaşmaya destek çıkıyoruz. Normaldir yani bu tür basit şeylerden dolayı insanlarla iletişime geçmemek veya kolayca aşağılayıcı sıfatlar yapıştırmak. Bu profil fotoğrafı meselesinden dolayı dediğin şeyi Sosyal'de yapana denk gelmedim ama bu gerçek hayatta da, sanal alemde de başımıza gelebilecek, kabul edilmesi gereken bir durum.

Son düzenleme:
Aslında bu da siyasi bir avatar sayılır 😉

40 yillik kani olur mu yani diye bir söz var bilirsin sen Recep :)
Bu motto yani Boyun Egme mottosu uzun cok uzun senelerden beri var ve hic siyasi olarak kullanilmadi. Gezi olaylarinda dev bir pankarta yazdiklari icin sanki bir siyasi sembolmüs gibi lanse edildi. Gezi'den sonra bayagi dergi, kurum vs. bunu kullandigi icin siyasi saniliyor.
Yani en azindan ben siyasi diye kullanmiyorum avatarimi :)

Patrona karşı gelmeyin, değişecek hepsi :)

5 yıl sonra :(

oncesonraavatar.jpg

Son düzenleme:
Yıllardır süregelen "Geçmişi inkâr etmek." diye bir hadise mevcut. Bir de bizim memlekette adamın görüşüne de, görünüşüne de çok takarlar. 10-11 aydır devam eden çabalarımın sonucunda yakın bir arkadaşımın okuma ile uğraşmasına aracı olmuştum. Neyse, bir süre sonra tarih okumaya ve benimle bu konuları sık sık konuşmaya başladı. Bir gün de işte Atatürk'ten falan konuşurken, ismi duyulan ama pek bilinmeyen Talat Paşa gibi adamları andı, bana bunları anlat dedi. Ben de elimden geldiğince anlatıyor ve fotoğraflar paylaşıyordum, o da birden "Bu adamın kafasında fes var, ben bunu sevmedim, başka bir şey konuşalım." dedi. Tabii orada asla kalbini kırmadım. Yani demem o ki ön yargı her zaman mevcut. Bu ön yargı sayesinde de birçok güzelliklerden kasıtlı olarak mahrum kalıyor, onu öğrenmeden de ölüyoruz. Daha mühimi ise devasa bir kutuplaşmaya destek çıkıyoruz. Normaldir yani bu tür basit şeylerden dolayı insanlarla iletişime geçmemek veya kolayca aşağılayıcı sıfatlar yapıştırmak. Bu profil fotoğrafı meselesinden dolayı dediğin şeyi Sosyal'de yapana denk gelmedim ama bu gerçek hayatta da, sanal alemde de başımıza gelebilecek, kabul edilmesi gereken bir durum.

Ben sadece böyle bir kanı olduğunu düşünüyorum şahsım adına. Bu çok mu üzücü benim için hayır. Sadece insanlar her zaman aynı safta olmayabilir, karşı karşıya olduğu kişi ile siyaset konuşmuyorsa her işi yapabilir. Benim ne arkadaşlarım var, devrimcisi, komünisti, solcusu, sağcısı bunlar benim çocukluk arkadaşlarım ayrıca. Ama yine de beraberiz. Kıssadan hisse eğer böyle bir durum varsa -ki varmış Recep -bey- de böyle söylüyor. Siyasi imiş. Üzücü :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette siyasi obje. Eğer bunu bilmiyorsan zaten hiç koyma avatarını. Sanırım siz siyasetin tanımını bilmiyorsunuz.
Az önce söyledim bir kere daha söylüyorum. Bir insanın siyasi bir düşünceyi desteklemesi onu siyasi bir obje yapacağını düşünmüyorum. Herkesin bir siyasi düşüncesi vardır ve bu düşünceyi destekleriz ama bu bizi siyasi bir obje yapmaz.

Az önce söyledim bir kere daha söylüyorum. Bir insanın siyasi bir düşünceyi desteklemesi onu siyasi bir obje yapacağını düşünmüyorum. Herkesin bir siyasi düşüncesi vardır ve bu düşünceyi destekleriz ama bu bizi siyasi bir obje yapmaz.
Forumun bir kuralı var siyasi avatar eklemek yasak deniliyor. Bu sebepten de avatarını kaldırmış yönetici.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı