Profil fotoğrafında GIF kullanabilmek için öneri

grafikibrahim24

Decapat
Naçizane bir öneri yapacağım, bana katılanlar yorumlarıyla ve beğenisiyle destek verirse belki moderatörlerin gözüne çarparız. Siteyi kastırıyor diye GIF profil koymayı kaldırmışsınız fakat profil yükleme kısmında önerilen resim boyutları en az 400x400px diyor. Öncelikle 400x400px forumdaki profil boyutu için çok fazla. Bunun yerine maksimum 250x250px ve maximum 5MB gibi bir kural koysanız, 5MB'yi geçen GIF dosyasını kabul etmese daha mantıklı bir çözüm olur diye düşünüyorum. Ek olarak profilimde Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum. :D

Kesinlikle yapilmamasi gereken sey. 400x400 gayet iyi bir cozunurluk. 250x250 goz kanatacak turden kotu. Boyut sinirlama olabilir fakat cozunurluk hakkinda dediginiz seye katilmiyorum.

Ne kadar da mantıksız bilinçsiz konuşuyorsunuz. Sırf size cevap olsun diye 250x250 resim kaydedip profil fotom yaptım. Şuan yüklü profilime bakın bakalım göz kanatıyor mu?

Edit: Vektörel çizim falan da değil öylesine bir jpg seçtim 2 dakikada, 250x250 kaydettim hepsi bu.
Bir başka sitede maximum 150x150 izin veriliyor o bile güzel gözüküyor yüklemesini bilene.
400x400 png kullanmaktansa 250x250 gif kullanmak daha iyidir bence.

Profil yükleyecek kişiler biraz bilinçli olsa resmi uygun formatta 5mb'yi geçmeyecek şekilde kaydetse bu sorunu çözeriz bence.

Ne kadar da mantıksız bilinçsiz konuşuyorsunuz. Sırf size cevap olsun diye 250x250 resim kaydedip profil fotom yaptım. Şuan yüklü profilime bakın bakalım göz kanatıyor mu?
Benim kullandigim fotograf 1280x720 olmasi gerek. Olceklendirerek kullandim ve kalitesi acayip dustu. Ben sahsen orayi yuksek kalite gormek istiyorum. Bir GIF ugruna kaliteden kismakta ne bileyim...

Benim kullandigim fotograf 1280x720 olmasi gerek. Olceklendirerek kullandim ve kalitesi acayip dustu. Ben sahsen orayi yuksek kalite gormek istiyorum. Bir GIF ugruna kaliteden kismakta ne bileyim...
Dostum profil fotoğrafı dairesel bir ölçüdür. Yani 1x1 dengeli ölçü olması lazımdır. Genişlik 1280 ise yükseklikte 1280 olmalıdır. Sen 1280x720 kulanıyorum diyorsun, burdan anla ne kadar bilinçsiz iş yaptığını. Bence 250x250 ve 5MB gayet mantıklı bir çözüm olur bu GIF olayına. Tabii moderatörlerimiz de bunu uygun bulursa...
Konu Up+ Up++ Var mı bir gelişme? :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı