Program kurulum klasörünü değiştirme

Canberk Çınar

Hectopat
Merhabalar,

Bilgisayarıma format attım. Format atarken bütün sürücüleri biçimlendirdim ve fazla olanları temizledim. SSD ve ikiye bölünmüş harddisk kaldı. Bende windowsu SSD sürücüne yükledim. Önceden bilgisayarımda SSD sürücü olarak gözükmezdi. Boot edip format bittikten sonra o da gözüküyor. Üstelik C sürücü olarak gözüküyor. Cihazın içindeki SSD 24 GB. Bu yüzden fazla alan yok. Bende sonradan yükleyeceğim programların dizinin sonradan oluşturduğum 300 GB'lik alana regedit'ten yönlendirdim. Şimdi regediti açamıyorum. Program kurarken hata verip kurulumu SSD ye yapıyor. Durumu nasıl düzeltirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard diski görme problemini çözdüm şu an fakat ben format atarken sistemi SSD'ye yükledim şu an 24 GB'lik SSD'yi C sürücü olarak görüyor. Sistem hızlı açılıyor ama ben programları yükleme yeri olarak diğer HDD'yi nasıl seçecem? İlk defa temiz kurulum yaptım eskiden de sistem SSD'ye kuruluydu. Ama bilgisayarımda gözükmüyordu. Şu an SSD bilgisayarımda gözükmekte. Bu sorunları nasıl çözecem peki ? Teşekkür ederim.

Hard diski görme problemini çözdüm şuan fakat ben format atarken sistemi ssd ye yükledim şuan 24 gblik ssdyi C sürücü olarak görüyor. Sistem hızlı açılıyor ama ben programları yükleme yeri olarak diğer hdd yi nasıl seçicem? İlk defa temiz kurulum yaptım eskidende sistem ssdye kuruluydu. Ama bilgisayarımda gözükmüyordu. Şuan ssd bilgisayarımda gözükmekte. Bu sorunları nasıl çözücem peki ? Teşekkür ederim.
Program yüklerken size seçenekte veriyor zaten. C:/ProgramFiles/... gibi oradan kurulum yerini değiştirebiliyorsunuz.

Teşekkür ederim. Son bir sorum daha var. Şuan sistemin yüklü olduğu SSD içinde 2,82 GB yer kaldı. Güncellemelerle burasıda dolduğu an ne yapacam ? Mesela chrome kurdum şu an. Nereye kuracağını sormadı.

24 GB zaten yetersiz. Onu başka amaçla kullanın. Ayrıca Chrome gibi nadir programlar sormadan bilgisayarınıza kurabilir. Bu olay nadiren olduğu için sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı