Program USB'ye kurulunca sisteme virüs girer mi?

RayuxR4

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun zamandır bir programı yüklemeyi düşünüyorum fakat PC'ye de zararlı bulaştırmak istemiyorum. Comodo antivirüsun kendi sanal makinesinde ya da USB'ye kurul yapsam sıkıntı olur mu? Dediğim gibi Comodo antivirüs kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne programı kuracaksınız virüslü olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Programı kurmadan önce VirusTotal ile taratabilirsin.

Zararlı bir yazılımsa Comodo engeller fakat sen yine de tedirgin oluyorsan ESET ile tek seferlik tam tarama yapabilirsin.

Ne programı kuracaksınız virüslü olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Programı kurmadan önce VirusTotal ile taratabilirsin.

Zararlı bir yazılımsa Comodo engeller fakat sen yine de tedirgin oluyorsan ESET ile tek seferlik tam tarama yapabilirsin.

Hocam bir Minecraft Launcher'i, virüslü olduğu söyleniyorda.

Minecraft Launcher söylenti çok fazla ama şu an herhangi bir virüs vs yok. Bilgilerini 3. tafalar ile paylaşabilir. Yerinizde olsam yüklemezdim.

Mesela USB üzerinden kursam uygulamayı nasıl olur? Zaten PC de çok eskiden kalma crack bir GTA V var yani bilemiyorum artık bilgi dışında bir sızıntı olayı olmayacaksa yüklemeyi düşünüyorum hocam benim tek sorunum şüphe uyandirdilar birkaç kişi çok da önemli bilgim yok PC de.

Minecraft Launcher söylenti çok fazla ama şu an herhangi bir virüs vs yok. Bilgilerini 3. tafalar ile paylaşabilir. Yerinizde olsam yüklemezdim.

Bir de hocam Macrium Reflect var PC de ihtiyaç halinde bu Macrium Reflect'ten nasıl geri dönüyoruz eski hale bilginiz var mı acaba?

Hocam Minecraft Launcher şu an virüslü değil. Fakat bilgi sızdırma ve üçüncü taraflar ile paylaşma söylentileri çok fazla bu konuda sana garanti veremem, yerinizde olsam yüklemezdim sonuçta paralı bir oyunu parasız oynuyorsunuz ne kadar güvenli olabilir.

Macrium Reflect programını hiç kullanmadım. Windows geri yükleme noktası genelde otomatik oluşuyor eğer ki oluşmamışsa veya silinmiş ise tekrardan oluşturabilirsin, ek bir programa ihtiyacın yok yani. Tabii istersen kullanabilirsin tercih senin.

Bilgisayarınızda her zaman bir antivirüs bulunsun iyi günler hocam.

Hocam Minecraft Launcher şu an virüslü değil. Fakat bilgi sızdırma ve üçüncü taraflar ile paylaşma söylentileri çok fazla bu konuda sana garanti veremem, yerinizde olsam yüklemezdim sonuçta paralı bir oyunu parasız oynuyorsunuz ne kadar güvenli olabilir.

Macrium Reflect programını hiç kullanmadım. Windows geri yükleme noktası genelde otomatik oluşuyor eğer ki oluşmamışsa veya silinmiş ise tekrardan oluşturabilirsin, ek bir programa ihtiyacın yok yani. Tabii istersen kullanabilirsin tercih senin.

Bilgisayarınızda her zaman bir antivirüs bulunsun iyi günler hocam.

Teşekkür hocam çok sağ olun Comodo var desigin gibi

Teşekkür hocam çok sağ olun Comodo var desigin gibi

Hocam bundan bahsediyorsanız sistemimde aktif Kaspersky, pasif npe, ESET Online scanner, Malwarebytes, Emsisoft emergeny kit var hepsinin de 1 defa bile olsa tam taramasını yaptım ve bunu virüs algılamadılar. 1 yıla yakındır kullanıyorum.

Geri
Yukarı