Program yapmak için program önerisi

Hangisi?

• Python

Oy: 9 37,5%
  • Visual Studio

Oy: 15 62,5%
  • Vue

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    24
Konu sahibi programlamaya yeni başlıyor, hemen oradan C++,Python, JavaScript önermişler, tavsiyem Visual Studio ile C# başlamanız mantığı kavramanız daha sonrasında kendini geliştirince diğer dillere yönelebilirsin.
C# Console ile başlasa bence daha iyi olur çünkü kullandığı nesnelerin nereden geldiğini bilmeden program yapması zor olmakla birlikte ezbere programlama olur diye düşünüyorum.

Konu sahibi programlamaya yeni başlıyor, hemen oradan C++,Python, JavaScript önermişler, tavsiyem Visual Studio ile C# başlamanız mantığı kavramanız daha sonrasında kendini geliştirince diğer dillere yönelebilirsin.

C++ ve JS göremedim ama Python'da ne var?

Program yapmak icin program onerisi istemissin, secenekler arasinda IDE, framework ve programlama dili bulunuyor.

Isin garibi kimse de yadirgamamis, her sey yolunda gibi tavsiye verilmis.

Rastgele sec bir programlama dili ve basla ogrenmeye.

Belki siz biliyor olabilirsiniz fakat sıfırdan başlayan birisi için Python bile zor gelebilir mantığı en kolay şekilde kavraması için C# veya VB.NET en uygunu.

Ben de sıfırdan başladım ve Python C#'tan kolay geldi. Belki de benim GUI App fikrim yoktu diye ilgimi çekmedi.

Ne yapmak istiyorsunuz? Yazılım ama yazılımdaki amacınız nedir? Yapay zeka mı, makine öğrenmesi mi, mobil uygulama mı, web mi? Direk yazılım dili önermeye katılmıyorum. Bu ben yurtdışına gidicem hangi dili öğreniyim demek gibi :D Hangi ülkeye gitmek istiyorsanız onun dilini öğrenmeniz lazım. Almanca öğrenip Çin'e giderseniz o Almanca size çok bir katkı sunmaz sadece dil öğrenme yeteneği kazandırır ama sıfırdan Çince öğrenmeniz gerekir. Ama hedefim yok bi yerden kapak atıyım derseniz kolaydan zora gitmek istiyorum diyorsanız Python en basit ve en az göz korkutan dildir. Yok ben zor severim zordan başlıyım derseniz C olabilir, o kadar da zor olmasın diyorsanız Java, C# vs. olabilir ama dediğim gibi bunlar hangi "ülkeye" gideceğinizi bilmeden verdiğim kör tavsiyeler.

Yeni konular

Geri
Yukarı