Program yazmak için hangi dil & web yazılımı için hangi dil öğrenmek gereklidir?

classfiftyone

Hectopat
Ben kendi programımı yazmak istiyorum ve hangi dil öğrenmeliyim? Başlangıç için. Ve bir de web yazılımı öğrenmek istiyorum örneğin login scripti yazmak istiyorum. Giriş yaptıktan sonra işte web sayfasına yönlendirilsin falan. Forum gibi düşünün. Biraz büyük şey istemiş olabilirim ama öğrenmek istiyorum. Hangi dil şart?

Kullandığım programlar, wamp server, notepad++, önerebileceğiniz bir uygulama var mı?

Sistem özelliklerim;

Windows 10 Pro 20H2.
Intel(r) Core(tm)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz 3.00 GHz.
6, 00 GB 1066MHz DDR3 RAM.
64 Bit işletim sistemi.
9500GT 1GB.

Yardımlarını bekliyorum arkadaşlar, uzun süredir düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kendi programımı yazmak istiyorum ve hangi dil öğrenmeliyim? Başlangıç için. Ve bir de web yazılımı öğrenmek istiyorum örneğin login scripti yazmak istiyorum. Giriş yaptıktan sonra işte web sayfasına yönlendirilsin falan. Forum gibi düşünün. Biraz büyük şey istemiş olabilirim ama öğrenmek istiyorum. Hangi dil şart?

Kullandığım programlar, wamp server, notepad++, önerebileceğiniz bir uygulama var mı?

Sistem özelliklerim;

Windows 10 Pro 20H2.
Intel(r) Core(tm)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz 3.00 GHz.
6, 00 GB 1066MHz DDR3 RAM.
64 Bit işletim sistemi.
9500GT 1GB.

Yardımlarını bekliyorum arkadaşlar, uzun süredir düşünüyorum.

Pyhton ve Java ile başlayabilirsin.
Oyun geliştirmek istiyorsan C# veya C++ öğrenebilirsin.
Ama sadece başla.
Hepsi farklı şeyler değil, temelde aynı. Birini bile öğrensen diğerlerini kolaylıkla anlarsın.

Web tasarım&geliştirme için en uygun diller HTML, CSS, js, PHP gibi dillerdir. Dil seçiminden önce ne yapmak istediğinize karar verin. Ön yüz mü yoksa arka yüz mü? Gibi bu alanlar hakkında kısa bir araştırma ile yeterince bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı